Корупція, здрастуй! Уряд скасував аукціони на Prozorro через відключення світла, але до кінця війни плюс 90 днів


Війна – не причина не проводити реформи, тим паче не причина для згортання реформ. Хоча, про що це ми знову після згортання ракетної програми і отримання повномасштабної війни…

Найбільша корупція ховається в державних закупівлях, тому що тут мова йде про державний бюджет, тобто гроші платників податків, які народ доручає витрачати своїм обранцям. А як ми бачимо, телевізор і місцеві скабєєві довели нарід до кондиції, коли народна зірка може заявити асбурдну річ про “я ніколи не крав в людей, я крав у держави”, і обидлячене населення плеще в долоні баризі і мародеру.

Ласий шматок “державних”, насправді ваших грошей, зводить з розуму тоді, коли до влади приходять “прибарахлитись, щоб внукам вистачило”, а не, божезбав, проводити якісь реформи.

Кабінет міністрів тимчасово? скасував аукціони у системі Prozorro.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки з посиланням на постанову №1495 від 30 грудня.

Зумовлене таке рішення нібито відсутністю доступу всіх учасників торгів до системи через обстріли енергосистеми. Проте, аукціони не проводитимуться на період дії воєнного стану і (що ще цікавіше) протягом 90 днів з моменту його припинення. 

  • “Як відповідь на блекаути, ми тимчасово скасували електронні аукціони. Від сьогодні всі торги, що будуть оголошені в Prozorro, будуть проводитися без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції”, – пояснила віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко. 

Варто зазначити, що масштабна і одна з найуспішніших та ефективних реформ система публічних закупівель Prozorro, схоже, муляла давно.

Будь-яке виведення грошей платників податків із системи Prozorro – це корупція. Платники податків мають бачити, куди витрачаються їхні гроші. І якраз в системі Prozorro кожен громадянин може подивитися, як і на що витрачаються його кошти. До того ж, система налаштована таким чином, що до початку торгів ніхто не може знати, скільки зареєстровано учасників, які суми ними запропоновані та інше. Тому вплинути на торги, підтасувати ціну тощо учасники не можуть.

До речі, ви можете назвати хоч одну-дві успішних реформ після 2019 року?

За кілька років Prozorro пройшла шлях від волонтерського стартапу до системи, в якій відбувалось 2-3 млн закупівель щорічно, 12 000 закупівель щодня, на 600-700 млрд. гривень в рік. Це ж ласий шматок, який йде повз кишені бариг.

Новини Prozorro за попередні роки.

Але є і гарні новини! У зв’язку з частою відсутністю електроенергії і відсутністю доступу до електронних платежів представникам малого і середнього бізнесу дозволять не платити податки (жарт, насправді).

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *