Харківська область є лідером із реалізації проєкту “Стіна”. Тут кордон облаштований на 90%


У Харківській області триває інженерно-технічне облаштування українського кордону. Підрядники будують рокадні дороги для патрулювання і швидкого реагування прикордонників та встановлюють інженерні споруди.

Про це повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на 5 канал.

Харківська область є лідером із реалізації проєкту “Стіна”. Тут кордон облаштований на 90%. Усі роботи прикордонники обіцяють завершити до кінця року.

Цей колючий дріт може зупинити людину та навіть мікровантажівку. Без спеціальних інструментів прибрати з дороги “єгозу” – спіральний бар’єр – неможливо. Робітники, які облаштовують український кордон, відчувають на собі гостроту дроту. Спеціальні цупкі рукавички міняють щодва дні.

Встановлюють дріт на відкритих ділянках, де може статися порушення кордону. Вкладають у кілька рядів.

На іншій ділянці кордону, поблизу села Борисівка підрядники працюють над облаштуванням рокадної дороги. Вона необхідна для автопатрулювання та швидкого реагування.

Облаштовувати кордон за проєктом “Стіна” на території відділу прикордонної служби “Веселе” будівельники почали у квітні. Нині працюють на чотирьох майданчиках уздовж 20-ти кілометрів межі з Російською Федерацією.

“Ми уже 15 кілометрів дороги зробили, “єгози” у нас 2 км і ярі, труби у нас майже 100% укладені уже”, – звітує керівник проєкту “Укртрансбуду” Олег Михайленко.

Після облаштування рокадних доріг на найбільш уразливих ділянках поблизу населених пунктів встановлять металевий паркан. А також системи відеоконтролю, а саме 6 мультисенсорних камер.

“Це комбінована система, яка містить камеру видимого спектру та тепловізора. За рахунок тепловізора дозволяє бачити вночі. Відстань виявлення людини цією системою до 3 км. Автотранспортного засобу – до 7 км”, – пояснює старший офіцер штабу прикордонного загону Володимир Поліщук.

“Нам вдалося облаштувати більш як 30 км протитранспортного рову, майже 20 км рокадної дороги, 7 переходів через складні, нестандартні ділянки. Крім того, було закуплено 5 систем відеоспостереження, які в подальшому перекриють 100% ділянки кордону з РФ у Харківській області”, – зазначає помічник начальника східного регіонального управління ДПСУ Оксана Іванець.

Такі роботи планують завершити вже цієї осені, кажуть у прикордонній службі. Але за умови повного державного фінансування.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.