Керував “Привидами Києва”: У Бучі прощатимуться з полковником Матюшенком


Джерело: 24 канал.

26 червня під час виконання бойового завдання загинув полковник Михайло Матюшенко. Жителі Бучі зможуть попрощатися з героєм, він був їхнім земляком.

Міський голова Бучі Анатолій Федорук повідомив, що прощання відбудеться у понеділок, 3 жовтня, о 14 годині. Також мер згадав про бойові заслуги захисника українського неба.

Спогади про Михайла Матюшенка

Відомо, що полковник керував 40 бригадою тактичної авіації. Після початку повномасштабного наступу їх назвали “привидами Києва”. Пілоти під командуванням Матюшенка повертались живими зі завдань.

Сам військовий загинув у бою над Чорним морем. Він встиг покерувати багатьма військових та цивільними літаками. До війни полковник був директором однієї з українських авіакомпаній.

Був успішною людиною і ніколи не хвалився тим, чим займається насправді. Маючи активну громадянську позицію, очолював громадське формування охорони правопорядку,
– написав міський голова Бучі.

Окрім того, Федорук зазначив, що позивний військового льотчика був – “Дід”. І лише тепер всі можуть дізнатися, що голова “Київських привидів” родом з Бучі.

Операції у небі Матюшенка

Матюшенко залишився у пам’яті своїх побратимів. Мер Бучі поділився цими спогадами.

В одну із ночей “Дід” кинувся у повітряний бій на Л-39, імітуючи атаку МіГ-29 на пару Су-30. І що ви думаєте? Вони відступили,
– розповів один з солдатів авіації.

Загинув полковник, беручи участь в операції на південному фронті. Він не вагався, коли дізнався про втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників, і вирушив у бій, щоб допомогти військовим.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *