Історія про подвійне громадянство і її вплив на вибори в Мадьярщині


В Угорщині 13 жовтня 2019 року відбулися Місцеві вибори. За посаду міських та сільських голів змагалися переважно представники проурядової партії Fidesz та кандидати від опозиції (або незалежні). Але ж без скандалу за участю закарпатців з угорськими паспортами не обійшлося.

Під час голосування у деякі угорські села раптово почали привозити невідомих нікому людей. Виявилося, що це особи з подвійним українсько-угорським громадянством, які прописані в Угорщині, але тут не проживають.

“У деяких селах ледь не дійшло до бійки. Особливо напруженою ситуація виявилася в селі Кішпаладь, область Саболч-Сатмар-Берег. Населення села збільшилося за один день майже вдвічі”, – пишуть угорські ЗМІ.

Між місцевими жителями та українцями з угорськими паспортами, які приїхали на вибори, стався конфлікт. Незалежний кандидат Норберт Абрі описує його так:

Село повстало проти подвійних громадян. Люди не хочуть, щоб вони тут щось вирішували!

За словами Абрі, місцевим жителям довелося постійно чергувати біля виборчої дільниці. Вони не пропускали в приміщення людей, яких привозили в село з України. Журналісти зняли, як місцеві жителі кричали їм в обличчя:

Геть звідси! Не вам вирішувати, хто буде мером!“.

За інформацією телеканалу RTL, сотні угорців, які проживають в Україні, почали з’являтися у прикордонних селах для того, аби взяти участь у голосуванні. З 2010 року кількість жителів, які беруть участь на виборах, у Кішпаладі збільшилась удвічі. Одна місцева мешканка повідомила, що в її будинку якимось чином виявилися прописаними українці, але вона про це нічого не знала.

Угорський сайт Index також повідомив про те, що місцеві жителі, які живуть в Кішпаладі шоковані тим, що стільки невідомих їм людей прийшло на дільниці.

Подібна схема “підвозу” осіб з подвійним громадянством із Закарпаття була зафіксована і на виборах в Угорщині навесні 2018 року. Тоді стало відомо, що один закарпатець організував тисячу голосів за партію угорця Віктора Орбана. Справа навіть дійшла до суду. Чувак вже у Чистилищі.

Ну, а Центр “Миротворець”, в свою чергу, продовжуватиме виявляти та заносити до Чистилища однойменного сайту цих двопаспортних осіб.

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Історія про подвійне громадянство і її вплив на вибори в Мадьярщині

  1. У Плінського був гарний ролик про контрабанду сигарок у гейропку через Угорщину. Там як раз про те звідки у Орбана бабло на “допомогу” закарпатцям.
    Але його акаунт чомусь заблокували, мабуть дуже заважав багатьом.
    Ось: https://www.youtube.com/channel/UC5jbZ8C4GZ90l6XLPlMwMVA
    Такий він члєнососний гугєльний ютуб, завжди готовий догодити потворі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *