Голодомор 1932-1933: “За що?” – досі не знаходить відповіді Зеленський. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо знає і відповідає


На відміну від Володимира Зеленського, який досі задається питанням “За що?“, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо знає, що Голодомор 1932-х – 1933-х років було організовано, щоб покарати українців за прагнення зберегти власну ідентичність. За мову, культуру, власну землю, за бажання незалежності і свободи.

Про це йдеться в офіційній заяві Трюдо з приводу Дня пам’яті жертв Голодомору, яку розміщено на сайті прем’єр-міністра Канади.

Голодомор, який є однією із найпохмуріших глав в історії людства, стався понад вісімдесят років тому між 1932 і 1933 роками. Голодомор був системним та страхітливим геноцидом мільйонів українців тоталітарною радянською владою. Дітей, жінок, і чоловіків морили голодом та страчували лише за те, що вони намагались говорити рідною мовою, зберігати рідну культуру, землю та жити у мирі“, – заявив Трюдо.

Голова уряду Канади відзначив, що український народ вистояв і виборов свою незалежність, передає Голос Америки.

Трюдо також відзначив внесок українців у розвиток різних країн та наголосив на тому, що Канада і надалі гратиме значну роль у підтримці України та розв’язанні конфлікту на сході країни.

“Сьогодні ми разом українцями засуджуємо жахливі злочини скоєні проти них протягом історії та підтримуємо їх право на самовизначення, свободу і демократію. Саме тому, уряд Канади виступає категорично проти військової агресії Росії в Україні. Ми вважаємо, що, разом з міжнародним співтовариством, Канада може зіграти важливу роль у завершенні цього конфлікту“, – заявив прем’єр-міністр Канади.

Нагадаємо, 23 листопада Зеленський виступив із промовою з нагоди роковин трагедії. Він відніс Голодомор до «злочинів, які доводять, що жорстокість та цинічність не мають меж».

«Існує маса досліджень, відкрито багато архівних документів, про це написано дійсно десятки книжок і знято не один фільм. Проте величезна кількість фактів та доказів все одно не дає ані розуму, ані серцю відповідь на просте питання: «за що?», – сказав він.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *