HERCULES: танкер під прапором Белізу зайшов в окупований Севастополь


В закритий порт Севастополь з метою ремонту зайшов танкер HERCULES. Екіпаж намагався приховати свій злочин з незаконного перетинання Державного кордону України, вимкнув судновий транспондер і приховав назву судна – повідомлення від журналістів проєкту SeaKrime.

Ми помітили в системі МарінТрафік, що танкер HERCULES (IMO: 9155248, MMSI: 312711000, Call Sign: V3QY9, Flag: Belize [BZ]) ввечері 08.07.2020 вимкнув AIS біля узбережжя окупованого Криму поблизу закритого порту Севастополь.

Вранці 09.07.2020 танкер HERCULES знаходився на якірній стоянці закритого порту Севастополь.

Приблизно о 8:20 ранку 09.07.2020 HERCULES зайшов в Севастопольську бухту.

Назва судна частково зафарбована, цей факт, разом з вимиканням AIS, говорить про намагання екіпажу приховати незаконне суднозаходження в санкційний кримський порт.

Однак на трубі добре видно характерний напис, який зафіксовано на фотографіях на сторінці судна HERCULES в МарінТрафік.

Судно HERCULES пройшло Севастопольською бухтою і підійшло до причалів стівідорної компанії Авліта (за законодавством країни-агресора перереєстрована як Авал, ИНН 7720314451).

Відомо, що у Ріната Ахметова в Севастополі було 2 портових актива, крім Авліти це ТОВ “Морский індустріальний комплекс” (в російських реєстрах – Ремкор, ИНН 7714354110), який займається ремонтом суден, має док.

З власних джерел нам відомо, що метою суднозаходження в закритий порт Севастополь танкера HERCULES є ремонт.

Чи може це бути ситуацією, коли судно потребує термінової допомоги і заходить в закритий порт, оскільки ніде в іншому місті цю допомогу отримати не може? Відповідь – ні, щоб це зрозуміти достатньо поглянути на траєкторію руху судна HERCULES за останній місяць.

Ми бачимо, що танкер HERCULES майже місяць знаходився на перевалці в Чорному морі (на схемі – жовтий прямокутник). Поблизу розташовані російські порти Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Тамань, Темрюк, де судно могло б законно отримати невідкладну допомогу. Однак, танкер обігнув Кримський півострів і зайшов в закритий порт Севастополь, що говорить нам про те, що ремонт є плановим.

За даними бази Еквазіс, танкер ходить під прапором Белізу з 2011 року.

Судно має російський менеджмент.

Танкер зареєстрований на компанію VOLTUMUS SHIPPING LTD (IMO: 6046925), і він є єдиним судном цієї компанії.

Комерційним менеджером судна є ALFAMARINE SHIPPING CO-RUSSIA – (IMO: 5374212), Address: prospekt Lenina 37, Novorossiysk, Krasnodarskiy kray, 353900, Russia.

Менеджер з безпеки – компанія TRANSCARGO LLC (IMO: 5747848), Address: ul Novgorodskaya 23, St Petersburg, 191124, Russia.

Отже, танкер HERCULES під прапором Белізу зайшов на ремонт в закритий порт Севастополь, чим порушив Державний кордон України. Капітан діяв свідомо, намагався уникнути відповідальності за цей злочин (вимикання AIS і приховування назви судна), отже в кримінальному провадженні, яке зобов’язані відкрити правоохоронні органи України, його провину слід розглядати як прямий умисел.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *