HERCULES: танкер під прапором Белізу зайшов в окупований Севастополь


В закритий порт Севастополь з метою ремонту зайшов танкер HERCULES. Екіпаж намагався приховати свій злочин з незаконного перетинання Державного кордону України, вимкнув судновий транспондер і приховав назву судна – повідомлення від журналістів проєкту SeaKrime.

Ми помітили в системі МарінТрафік, що танкер HERCULES (IMO: 9155248, MMSI: 312711000, Call Sign: V3QY9, Flag: Belize [BZ]) ввечері 08.07.2020 вимкнув AIS біля узбережжя окупованого Криму поблизу закритого порту Севастополь.

Вранці 09.07.2020 танкер HERCULES знаходився на якірній стоянці закритого порту Севастополь.

Приблизно о 8:20 ранку 09.07.2020 HERCULES зайшов в Севастопольську бухту.

Назва судна частково зафарбована, цей факт, разом з вимиканням AIS, говорить про намагання екіпажу приховати незаконне суднозаходження в санкційний кримський порт.

Однак на трубі добре видно характерний напис, який зафіксовано на фотографіях на сторінці судна HERCULES в МарінТрафік.

Судно HERCULES пройшло Севастопольською бухтою і підійшло до причалів стівідорної компанії Авліта (за законодавством країни-агресора перереєстрована як Авал, ИНН 7720314451).

Відомо, що у Ріната Ахметова в Севастополі було 2 портових актива, крім Авліти це ТОВ “Морский індустріальний комплекс” (в російських реєстрах – Ремкор, ИНН 7714354110), який займається ремонтом суден, має док.

З власних джерел нам відомо, що метою суднозаходження в закритий порт Севастополь танкера HERCULES є ремонт.

Чи може це бути ситуацією, коли судно потребує термінової допомоги і заходить в закритий порт, оскільки ніде в іншому місті цю допомогу отримати не може? Відповідь – ні, щоб це зрозуміти достатньо поглянути на траєкторію руху судна HERCULES за останній місяць.

Ми бачимо, що танкер HERCULES майже місяць знаходився на перевалці в Чорному морі (на схемі – жовтий прямокутник). Поблизу розташовані російські порти Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Тамань, Темрюк, де судно могло б законно отримати невідкладну допомогу. Однак, танкер обігнув Кримський півострів і зайшов в закритий порт Севастополь, що говорить нам про те, що ремонт є плановим.

За даними бази Еквазіс, танкер ходить під прапором Белізу з 2011 року.

Судно має російський менеджмент.

Танкер зареєстрований на компанію VOLTUMUS SHIPPING LTD (IMO: 6046925), і він є єдиним судном цієї компанії.

Комерційним менеджером судна є ALFAMARINE SHIPPING CO-RUSSIA – (IMO: 5374212), Address: prospekt Lenina 37, Novorossiysk, Krasnodarskiy kray, 353900, Russia.

Менеджер з безпеки – компанія TRANSCARGO LLC (IMO: 5747848), Address: ul Novgorodskaya 23, St Petersburg, 191124, Russia.

Отже, танкер HERCULES під прапором Белізу зайшов на ремонт в закритий порт Севастополь, чим порушив Державний кордон України. Капітан діяв свідомо, намагався уникнути відповідальності за цей злочин (вимикання AIS і приховування назви судна), отже в кримінальному провадженні, яке зобов’язані відкрити правоохоронні органи України, його провину слід розглядати як прямий умисел.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *