Генерал-майор Ганущак: Червінський не допустив жодних перевищень службових повноважень. Операція погоджена з вищим керівництвом ЗСУ


Живемо в країні, де після гучного зливу довготривалої спецоперації по вагнерівцям, яка немає аналогів, відвертого знущання представників влади про те, що вона є “вигадкою від початку до кінця”, а потім явки з повинною Зеленського з телеекрану, після цього ми розбираємо на гвинтики чергову “шиту” справу проти чергового заручника влади, відмінного розвідника, на рахунку якого багато професійних здобутків.

Джерело: Цензор.НЕТ.

Генерал-майор Віктор Ганущак – заступник командувача Операції об’єднаних сил на Донбасі у 2019-2021 роках, один з найбільш компетентних та шанованих підлеглими українських генералів, із беззаперечним авторитетом у військах. Після початку повномасштабного вторгнення Ганущак очолив з’єднання у складі Сил Спеціальних Операцій ЗС України, яке підпорядковувалось безпосередньо головнокомандувачу ЗСУ В. Залужному. У підпорядкуванні Ганущака перебувала військова частина, в яку був зарахований на посаду заступника командира полковник Роман Червінський.

Зараз Генеральна прокуратура та Служба безпеки висунули підозру Червінському у перевищенні службових повноважень стосовно подій на аеродромі Канатове 23 липня 2022 року. Але свідчення генерала Ганущака, на мій погляд, вказують, що справа проти Червінського – це політичне замовлення, а сама справа відверто сфальсифікована окремими посадовими особами Генпрокуратури та СБУ. Свідок у справі Ганущак дав інтерв’ю про ці події для Цензор.НЕТ, судіть самі.

– Ви були безпосереднім командиром Романа Червінського під час подій на аеродромі Канатове у липні 2022 року?

– Так. Він виконував на той момент обовʼязки командира військової частини і був безпосередньо моїм підлеглим, заступником командира однієї з військових частин.

– Чи були ви вчасно проінформовані про проведення спецоперації на аеродромі Канатове?

– Так, операція вже довгий час розроблялася, ми надавали відповідну допомогу і взаємодію в проведенні відповідних заходів. Заходи проводилися і планувалися іншим відомством, скажімо так, а безпосередньо взаємодія, консультації і допомога –в цих питаннях ми працювали з ними. Безпосередньо на Романа Червінського були покладені питання, що стосуються організації заходів зі взаємодії і надання допомоги іншому відомству у проведенні спецоперації.

– За моєю інформацією у той час ви командували з’єднанням ССО у складі ЗСУ. Я уточню додатково: проведення операції на аеродромі Канатове – це була ініціатива вашого з’єднання чи ваших підлеглих?

– Ні. Ще на початку весни Р. Червінський та Ю. Семенюк показали документи, що до них звернулася інше відомство стосовно надання професійної допомоги. Тоді, кажу, підготуйте доповідь. Вони підготували доповідь, і після цього я по команді проінформував.

– Ви поінформували та отримали згоду вищого керівництво ЗСУ?

– Так.

– Тобто ця операція не була взагалі ініціативою ЗСУ?

– Ні. Це безпосередньо звернулося інше відомство до нас, інформацію вони передали через полковника Червінського.

– І ця операція і взаємодія із цією структурою були погоджені вищим керівництвом ЗСУ?

– Так.

– Скажіть, будь ласка, чи вбачаєте Ви перевищення службових обовʼязків заступником командира частини ССО ЗСУ полковником Червінським, у чому його звинувачують згідно з текстом підозри?

– Полковник Червінський не допустив жодних перевищень службових повноважень. Він робив свою роботу. Професійно, як завжди.

– Чи вважаєте ви, що є якась відповідальність ССО ЗСУ в ракетному обстрілі російськими військами аеродрому Канатове 23 липня 2022 року?

– Ракетні обстріли в той період відбувалися по 2-3 рази на тиждень. Наскільки я поінформований, і до того там були й обстріли, і втрати. Сам полковник Червінський був під час удару на аеродромі Канатове та ризикував разом з усіма. Він, як і всі інші військовослужбовці на аеродромі, виконував своє завдання. 

– Чи давали ви ці свідчення на допиті у слідчого СБУ?

– Так, давав.

– А як щодо того іншого відомства, яке до вас зверталось? Воно ніяк не коментує свої дії, не хотіло б пояснити, що саме вони були ініціаторами цієї справи?

– Ми всі – і я, і Роман, і командир військової частини Семенюк, сказали про це у свідченнях.

– Може виникнути враження, що дехто у Службі безпеки та Генеральній прокуратурі намагається, з невідомих причин, дискредитувати керівництво ЗСУ та повноваження ССО ЗСУ на проведення розвідувальних операцій. На вашу думку, чому після ваших однозначних свідчень полковнику Червінському висунули підозру і посадили за ґрати на час слідства?

– Не знаю. Під час засідання я був готовий зайти і підтвердити свої свідчення.

– У підозрі Червінському сказано, що він був ініціатором, і що він діяв без узгодження з керівництвом ЗСУ і перевищив службові повноваження, тому підозра висунута за відповідною статтею 426-1 КК. Ви готові особисто захистити свого підлеглого і повторити усе це на суді?

– Тільки так. Полковник Червінський – це людина, яка з першого дня повномасштабного вторгнення виконувала завдання щодо захисту Батьківщини, і він за покликом серця пішов захищати Батьківщину з тими людьми, яких він знав, яким вірив. Вже в подальшому наші дороги перетнулися. Той колектив, що зібрався у військовій частині, де служив Червінський – це були дуже-дуже професійні і дуже достойні офіцери. В їхній команді не було людей, яких би я не хотів бачити. Всі були вмотивовані, всі були впевнені в нашій перемозі, і йшли без сумніву виконувати усі завдання. З першого дня. Ще навіть не перебуваючи на якихось посадах. Полковник Роман Червінський – це людина-патріот Батьківщини, патріот народу українського. Народ і армія – єдині, якщо хтось це забув. Народ без армії, а армія без народу – не існують. Так, він принциповий, він має свою позицію, він має свою точку зору – у нас були з ним непогодження, але я завжди його вислуховував, тому що ми можемо мати різні думки, але робити спільну справу згідно з присягою народові України. 

– Ви вбачаєте провину або взагалі подію злочину у справі проти Червінського?

– Ні, немає! 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *