Гуманітарно-логістичний центр «Зайцеве» стоїть пустий


зайцевеГуманітарно-логістичний центр «Зайцеве», з пафосом відкритий 28 серпня, сьогодні пустує через черги на нульовому блокпосту. У перші тижні на ринку дійсно було багато покупців, біля наметів стояли черги. Невисокі для жителів окупованій території ціни (на рівні Артемівська) і можливість не стояти в черзі на КПВВ приваблювала людей не тільки з Горлівки, але з Донецька, Макіївки, Дебальцеве. Автобуси з майорського блокпоста ходили до КПВВ, зупиняючись біля логістичного центру. Кому потрібно було далі в Артемівськ – проходили КПВВ і сідали на інший автобус.


Зараз кілометрові черги машин і тисячі пасажирів перемістилися на блокпост «Майорське». Люди, що стоять в нескінченній черзі, стверджують, що пробки на блокпосту «Майорське» створюються штучно.

Журналісти спостерігали за роботою прикордонників. З КПВВ «Зайцеве» на «Майорське» надходить команда: пропустити десять машин. Перевірка однієї машини на БП «Майорське» займає не більше тридцяти секунд – пред’явлення пропусків, перевірка по базі СБУ, перевірка вантажу належить пасажирам на КПВВ «Зайцеве». За п’ять хвилин прикордонники на «Майорському» пропускають десять машин. Наступні 30-40 хвилин черга стоїть.

«Коли основна черга була перед КПВВ «Зайцеве», люди їхали на ринок (гуманітарно-логістичний центр). Вони не хотіли вистоювати дві черги, тому ринок і створювався. Зараз, коли черга стоїть перед БП «Майорське», логістичний центр втрачає свій сенс. Якщо основна чергу пройдена, можна їхати і в Артемівськ », – говорить директор гуманітарно-логістичного центру« Зайцеве »Андрій Катишев.

Крім того, спочатку між Майорським і Зайцеве автобус Артемівського АТП повинен був ходити по колу: забирати людей на Майорському, розвантажуватися на Зайцевому, люди пішли на перевірку, а автобус пішов далі. «Частина людей, які їдуть за продуктами, повинна була виходити біля логістичного центру, але там водії не зупинялися. А потім, не знаю, чому, цей маршрут об’єднали. Тепер автобус годину простоює на КПВВ, а у АТП не вистачає автобусів для перевезення всіх бажаючих», – зазначає Катишев.

Крім цього, Антитерористичний центр АТО так і не ухвалив рішення про дозвіл жителям окупованих територій в’їжджати на ринок без електронного пропуску, як це планувалося спочатку. Банкомати «Ощадбанку» на території центру не працюють, нотаріуса там немає.

«У постанові написано, що на окуповану територію можна провести 50 кг товару, або на 5 тис. грн. На сьогоднішній день 50 кг картоплі – 250 грн. Для того, щоб доїхати сюди з Горлівки, потрібно витратити 100 грн. Хто поїде за такою картоплею? – дивується Андрій Катишев. – Потрібно збільшити суму, дозволену на покупки і прибрати обмеження по масі».

Джерело в адміністрації стверджує, що збільшення обсягів товарів, дозволених до ввозу на окуповану територію, обов’язково зустріне опір у прикордонників, тому що буде серйозним ударом по контрабанді. Крім того, в простоюванні ринку зацікавлені і артемівські власники магазинів, так як продуктовий туризм з окупованих територій на сьогодні приносить їм мільйонний прибуток.

«Практично весь більш менш помітний бізнес в Артемівську, так чи інакше зав’язаний на Реву (Артемівського міського голову), – стверджує артемовський бізнесмен, який перебуває в опозиції до мера, Дмитро Кононець. – Є дрібні магазинчики, але їх мало“.

«Звичайно, ми знаємо про пробки і вимагаємо від наших співробітників, щоб вони по можливості прискорювали процес перетину лінії розмежування нашими громадянами, – сказав у коментарі радник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. – У нас на сьогоднішній день немає інформації про якесь перешкоджання, але якщо такі факти мають місце, ми обов’язково розберемося».

ІнфоРезіст

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *