Франція 17-й раз успішно запустила ракету Vega з українським двигуном


17 серпня о 04:47 за київським часом з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, 17-й раз успішно стартувала ракета-носій легкого класу Vega, що розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI).

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на Державне космічне агентство України.

  • РН в якості основного навантаження вивела на орбіту космічний апарат Pléiades Neo 4 масою близько 920 кг на замовлення компанії Airbus Defence and Space.
  • Також за межі атмосфери Землі були виведені чотири космічні апарари – кубсати RADCUBE, SUNSTORM, LEDSAT на замовлення ЄКА та кубсат BRO-4 на замовлення стартапу Unseenlabs.

Нагадаємо

Блок маршового двигуна РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки четвертого ступеня Vega розробило ДП “Конструкторське бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля”, а серійно виготовляє ДП “ВО Південний машинобудівний завод”.

Особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна, щоб розширити діапазон виведених корисних навантажень.

Європейські виробники ракети й надалі планують співпрацювати з українською стороною у виготовленні Vega. Зокрема у квітні цього року італійська сторона замовила додаткові 10 двигунів для РН. Можливо це будуть вже оновлені версії.

Варто додати, що окрім спільних запусків з Європою, українські космічні підприємства продовжують свою роботу і з США. Так, нещодавно (11 серпня цього року) успішно відбувся другий у цьому році (15 загалом) пуск ракети-носія середнього класу Antares. Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 15 разів, 14 з них – успішно.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *