Фактчек DW: А що у нас насправді з дорогами?


Володимир Зеленський заявив, що до кінця своєї каденції хоче відремонтувати всі державні дороги. А це понад 46 000 км.

Нагадаємо 2019 рік.

Уже пройшло біля двох років, як країна живе під цим гаслом. Нема нічого, лише дороги. Війна з російськими загарбниками відступила на другий план. Заради цієї мети навіть забули про пандемію і 35 млрд грн з коронавірусного фонду закатали в асфальт.

Наприкінці минулого року в інтерв’ю  The New York Times Зеленський сказав, що за 2020 рік зробили 4000 км доріг і це, за його ж словами, більше, ніж було зроблено за попередні ДЕСЯТЬ РОКІВ. Смілива заява.

DW Deutsche Welle розбирались, що ж коїться з дорогами в Україні. Враховуючи загальновідомі наведені дані виходить, що до приходу Зеленського в Україні відремонтовано щонайменше 10 000 км доріг.

Це не збігається з твердженням Зеленського, що за 2020 рік зробили вдесятеро більше, ніж за попередні десять років.

Ба більше. Кількість відремонтованих доріг, які нарахував Укравтодор, теж відрізняється від заяв Зеленського. Не 4 000 км, а 3 357,6 км середнього ремонту верхніх шарів покриття.

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян так прокоментував розслідування DW.

“Виявляється, за весь минулий рік грандіозного «будівництва» Зеленського бюджетом у 120 млрд грн на об’єктах будівництва, реконструкції, капітального і поточного середнього ремонтів завершено в верхньому шарі лише 3 357,6 км автошляхів!

Ще раз: 3 357 км!!! Не 6500, не 4200, не 4000, не 3900, а 3 357 км! Вартістю 120 млрд грн!

Коли за весь період 2016-19 рр платники податків витратили на дороги 115 млрд грн і отримали 9 250 км якісних доріг.

Ще один маленький ньюанс: завершено у верхньому шарі – це не здані в експлуатацію автошляхи, а всього лише два шари асфальту, в кращому випадку з посиленою основою, але на яких ще треба робити узбіччя, аби машини не злітали з траси, встановлювати відбійники, знаки, розмітку, освітлення. Ще купа роботи, часу і – додаткових грошей!

Саме тому Зеленський у новорічному зверненні говорив про «оновлені» дороги. Бо він вже розуміє, що понад 70% з Великого будівництва – це поточний середній ремонт, а нових доріг на всю країну – менше 100 км.

І поточний середній ремонт у 2020 коштував удвічі дорожче за 2019. І про це Зеленський теж вже знає. Тобто, Зеленським збудовано утричі менше і удвічі дорожче, аніж за Порошенка. А на 2021 рік вже грошей на дороги удвічі менше від обіцяного…

“Подивіться розслідування DW – воно не є компліментарним до жодної влади, але це одна з небагатьох фахових справ розібратися: а що у нас коїться насправді?” – написав Омелян.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *