Енергетична криза внаслідок бойових дій: Як Луганщину повертають до об’єднаної енергетичної системи України


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Будівництво 26-ти кілометрів високовольтних ліній електропередач та нової підстанції «Кремінська»: як Луганщину повертають до об’єднаної енергетичної системи України, повідомляє Ukraine News.

Реалізація проекту має стратегічне значення. Підстанція дозволить з’єднати Луганську область із Об’єднаною енергетичною системою України і тим самим забезпечити надійне енергопостачання об’єктів соціальної сфери та промисловості.

Будівництво підстанції розпочалося в лютому 2018 року. 
Сьогодні будівництво у самому розпалі:

  • змонтовано близько 100 опор;
  • підрядник «Київська енергетична будівельна компанія» розпочав роботи по монтажу КРПЕ 220 кВ. Роботи триватимуть 2,5 місяці, після чого, орієнтовно, у першій половині листопада розпочнеться шеф-монтаж КРПЕ 500 кВ;
  • на 99% виконанні роботи по облаштуванню резервуару протипожежного запасу води, насосної станції пожежогасіння;
  • повністю закінчено облаштування артезіанських свердловин, фундаментів автотрансформатора;
  • Фінансування будівництва нової підстанції та ліній електропередач здійснюється з державного бюджету.
  • Ввести в експлуатацію підстанцію планують в першому півріччі 2020 року.

З початком бойових дій на Сході України Луганська область опинилась на межі енергетичної кризи. В результаті бойових дій були зруйновані високовольтні лінії електропередач (ЛЕП), що призвело до того, що північ Луганської області став «енергетичним островом», який відключений від Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕС України).

Єдиним джерелом генерації електроенергії залишалась Луганська Теплоелектростанція, яка розташована практично на лінії розмежування в місті Щастя. В таких умовах стабільне функціонування неможливе. Луганська ТЕС перебуває під постійною загрозою, а за відсутності резервного джерела енергогенерації – належне енергозабезпечення області під високим ризиком.

Щоб змінити ситуацію і забезпечити на Луганщині стабільну енергогенерацію та постачання електричної енергії, за ініціативою Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (ЛОВЦА) та ДП «НЕК «Укренерго» на державному рівні було прийнято рішення збудувати енергоміст, який складатиметься з нової підстанції «Кремінська» та нової високовольтної лінії електропередач довжиною 26 кілометрів.

Основним енергетичним вузлом для живлення промислових і побутових споживачів на півночі Луганської області є підстанція 200/110 кВ «Ювілейна», яка знаходиться біля Сєвєродонецька. До бойових дій вона була зв’язана з ОЕС України через лінії електропередач, які сьогодні зруйновані та знаходяться на окупованій території.
Для повернення підстанції «Ювілейна» до об’єднаної енергосистеми України будується лінія електропередач напругою 220 кВ і довжиною 26 км та підстанція 500/220 кВ «Кремінська», яку підключать в існуючу ЛЕП напругою 500 кВ «Донбаська-Донська»

Високовольтні розподільні пристрої напругою 500 і 220 кВ на підстанції «Кремінська» запроектовані в форматі комплектних розподільних пристроїв з елегазової ізоляцією (КРПЕ), які розташовуються в окремих капітальних будівлях, що дозволило значно скоротити габарити підстанції. Підстанція займає площу 3,3 га, тоді як альтернативним варіантом передбачалося зайняти територію 20,6 га – при класичному відкритому виконанні високовольтних розподільних пристроїв напругою 500 і 220 кВ.
Обслуговувати підстанцію будуть чотири понижаючі трансформатори виробництва Запорізького трансформаторного заводу, які будуть знижувати напругу з 500 кВ до 220 кВ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *