Дрон без клею і пилу за три години: Винахідник запустить його на москву 9 травня


За 8 місяців українські розробники придумали технологію, яка значно спростила та здешевила виробництво безпілотників. На думку винахідника Віталія Бризгалова, це може дати Україні перевагу, необхідну для перемоги у війні.

Команда з Кривого Рогу налагодила виробництво українських ударних дронів Cobra так, що виготовлення одного апарата займає лише 3 години. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів керівник проєкту Віталій Бризгалов, повідомляє Фокус.

Особливістю дрона Cobra став металевий корпус, виготовлений із клепанної сталі за тією ж технологією, що й літаки. За словами Віталія Бризгалова, близько 8 місяців тому, коли команда тільки розпочала розробку, то консультувалася з багатьма спеціалістами й операторами БПЛА, і вони не могли зрозуміти цю ідею, оскільки для виробництва дронів зазвичай використовують легші матеріали: дерево, пінопласт чи композити. А полягає вона у вищій швидкості й дешевизні виробництва.

Близько 6 місяців інженери проєктували модель безпілотника, тестували окремі елементи, кілька разів кидали та знову поверталися до проєкту. Тепер у них є робоча технологія, яка дозволяє створити металевий дрон усього за 3 години. Водночас за кілька днів конструкцію безпілотника можна повністю змінити, надавши йому інших розмірів, форми або схеми, наприклад, зібрати восьмикрилий аналог російського “Ланцета” або крило, що літає, як Shahed.

“Це унікальний за конструкцією дрон, втілений моєю неймовірною командою. Мобілізація вплинула на швидкість втілення. Але ми дотискаємо”, — поділився Віталій Бризгалов. — “Дрон, що збирається за 3 години. Без клею, смоли, застигання годинами та годин доведення до робочого стану поверхонь. Без пилу, скла, скловолокна і карбону. Вирізав, зігнув, склепав. Вирізав, штампонув — готово. 3 години на збір від розмотування рулону до готового літачка”.

Інженер додав, що виготовлення двигуна, пропелера та збирання електроніки для Cobra займає близько 2 годин. Багато компонентів робляться в Україні, що знижує вартість та логістичні ризики. Підприємство вже користуються вітчизняними двигунами, інжекторами та сервоприводами, а незабаром планують отримати також датчики, контролери, обладнання для зв’язку та навігації.

Український дрон-камікадзе Cobra вже пройшов низку випробувань на полігоні. За словами Віталія Бризгалова, собівартість безпілотника становить близько 2000 доларів, при цьому він може доставити 15 кг вибухівки на відстань до 300 км, розвиваючи швидкість до 150 км/год.

Нещодавно Віталій Бризгалов повідомив, що дрони-камікадзе Cobra полетять до Москви 9 травня. Його команда вирішила взяти участь у конкурсі з метою отримати 20 млн. грн. або хоча б відволікти російську систему ППО. Для цього модель вирішили модифікувати додавши інжекторний двигун для збільшення дальності польоту.

Monobank заплатить 20 млн за приземлення дрона в Москві

Співзасновник Monobank та розробник українського дрона “Довбуш” Володимир Яценко пообіцяв виплатити премію у 20 мільйонів гривень розробникам БПЛА, чий безпілотник долетить до Москви 9 травня. На ньому треба написати “Слава Україні!”, а далі – посадити на Красній площі та зіпсувати росіянам свято.

Учасникам такої акції будуть допомагати українські військові. За словами Яценка, сума може бути й більшою. Він вже “закинув” на рахунок премії 20 мільйонів, але якщо хтось захоче долучитися гривнею, то фонд можна поповнити. Обов’язкова умова конкурсу – на дроні має бути українське патріотичне гасло. Кошти від премії розділять між собою і військові оператори дрона, які вдало виконають завдання.

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Дрон без клею і пилу за три години: Винахідник запустить його на москву 9 травня

  1. Навіщо ви деталізуєте техпрцес-це ж підказка для ворога! У них теж є Кулібіни! І я вважаю, що сідати йому не потрібно – потрібно зробити трам-тарарам! Інакше вони отримають цілий зразок, якого скопіюють.А ось листівки розкидати в центрі Москви з нашими гаслами -це діло! Успіхів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *