Довгобуд ожив у 2016 році: Урочисте відкриття нового корпусу у Прилуцькій гімназії


Здійснилася мрія прилучан, 23 жовтня відбулося відкриття ІІ корпусу гімназії №1 імені Георгія Вороного.

Як передає “Інформаційний портал Чернiгiвщини”, на цей день містяни чекали довгих дев’ять років. Шлях до відкриття нового корпусу був довгим і тернистим. У 2010 році вперше прилучанам презентували проєкт корпусу, в 2011 році, розпочалися роботи, а потім на кілька років повна тиша і нарешті в 2016 році будівництво ожило.

Вартість будівництва склала понад 70 млн гривень.

Сьогодні гімназія налічує 820 вихованців, яких навчають 67 педагогів. 

Життєва географія випускників закладу дуже широка. Серед них всесвітньо відомі академіки, політичні та громадські діячі, актори, журналісти, композитори, письменники.

Тепер у школярів – ще один, модерновий та яскравий корпус, з’єднаний з основною будівлею зручним переходом. Більша частина – 480 школярів перейдуть до просторих і світлих класних кімнат другого корпусу. Загалом тут 17 класів, з них 3 – комп’ютерні.  Крім цього, облаштовано виробничі майстерні, актовий, хореографічний, спортивний та тренажерний зали, спортивні майданчики. Є образотворча студія, зони відпочинку та самоорганізації учнів. Але головна “родзинка”  – перший у місті басейн, де зможуть займатися не лише учні школи, а й інші дітлахи.

Важливо, що за дизайном новий корпус гармонічно поєднався з сусідньою будівлею, яка має давню історію. Її початок датований 1874 роком. Тоді меценат, почесний громадянин Прилук Григорій Галаган за символічну плату передав власний маєток міській управі. Відтоді будівля функціонувала виключно як освітній заклад. Упродовж усіх цих років тут здобували знання чимало відомих усьому світу особистостей, серед яких і її випускник – видатний математик Георгій Вороний, чиє ім’я нині носить гімназія.

Фото з сайту Прилуцької міської ради.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *