До уваги спецслужб Киргизстану та представників засобів масової інформації Киргизстану


До уваги спецслужб Киргизстану та представників засобів масової інформації Киргизстану.

Для чого «Вагнер» саме зараз вербує іноземців? Поповнення величезних бойових втрат в Україні – це єдина причина чи є щось ще?

Для початку повернемось у 2017 рік.

2 листопада 2017 року у Києві відбувся спеціальний брифінг Служби безпеки України та Міністерства інформаційної політики України, присвячений особливостям комплектування спецпідрозділу ГРУ ГШ РФ під назвою ПВК «Вагнер».

Більш детально – за посиланням.

Цікавими були конкретні приклади та цифри щодо етнічного складу найманців.

Зокрема, представник СБУ заявив: «Дуже багато було розмов про “російський світ”, про ідеї слов’янства, матінки Русі для вербування найманців. Насправді ми сьогодні показуємо вам 150 прізвищ, під час аналізу даних щодо цих людей аналітики СБУ зіткнулися з величезною проблемою – значна частина цих найманців фактично не володіє російською мовою».

Аналізуючи весь масив даних, у Службі безпеки України зробили висновок про причини масового набору у ПВК “Вагнер” етнічних казахів. Для чого така кількість осіб казахської національності та громадян Республіки Казахстан завербована ГРУ ГШ РФ до лав найманців ПВК «Вагнера»? Росія готує чергову “російську весну”. Тільки тепер у Казахстані. І казахські найманці «Вагнера» потрібні саме для придушення будь-якого опору апетитам Кремля у цій середньоазіатській республіці. І як показав досвід України, російські спецслужби вважають за краще готувати катів з відщепенців зі зрадників свого народу.

Нагадаємо, це було восени 2017- го року.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня 2022 року. Під час цих подій загинули понад 225 осіб та понад 5000 затримано. Протести були придушені і закінчились введенням в Казахстан сил ОДКБ.

Генерал-майор запасу СБУ, співробітник Аналітичного центру вивчення і протидії гібридним загрозам Ігор Гуськов, який і проводив цей брифінг у 2017 році, поділився своїми думками щодо нових фактів інтенсивного вербування громадян Киргизстану до ПВК “Вагнер”.

“Для чого «Вагнер» саме зараз вербує іноземців? Чи тільки для поповнення величезних бойових втрат в Україні?

Впевнений, що це не єдине завдання, адже для його вирішення ніколи не бракувало бажаючих заробити «гроші на крові» з числа громадян РФ. Більш цього, своєрідний «інтернаціоналізм» у підборі кадрів до ПВК «Вагнер» відомий ще з 2014. На сьогодні ідентифіковано близько 5-ти тисяч найманців, встановлено їх персональні дані, громадянство. Аналіз матеріалів свідчить – серед «вагнерівців» вже нараховується понад 400 бійців з майже усіх країн колишнього СРСР (крім країн Прибалтики та Азербайджану), а також громадян Сербії, Боснії і Герцеговини, Сирії, Лівану.

Яскравий приклад цього злочинного «інтернаціоналізму» – зафільмована страта штурмовиками «Вагнер» громадянина Сирії у 2017. Серед катів – громадянин Молдови (Владислав Апостол), Таджикистану (Джахонгір Мірозоров), Росії (Станіслав Дичко і Руслан Чепіков).

Відео:

Задум російської військової розвідки значно глибше – поповнення понесених «Вагнером» втрат у поєднанні з підготовкою бойового кістяку іноземних бойовиків на випадок, якщо Москва у власних інтересах вирішить дестабілізувати ситуацію на їх Батьківщині. Так було з формуванням спецпідрозділу «Карпати»/»Весна» з числа українців, білорусів та представників балканських країн у 2015-2016, так було з чисельним набором громадян Казахстану та етнічних казахів з Астрахані/Оренбургу в 2017-2018 (до речі, і досі ніхто не намагався детально з’ясувати роль бойовиків ПВК «Вагнер» у казахстанських подіях в січні цього року).

Саме тому вербування киргизів не слід оцінювати виключно прямолінійно, лише як «свіже гарматне м’ясо для другої армії світу». Відправлення на фронт іноземців без бойового досвіду, з поганим знанням російської мови, абсолютно не знайомих з особливостями сучасного ведення бою та взаємодії з регулярними військами РФ – це прямий шлях до поразки. Повноцінна підготовка потребує багатьох місяців, але зараз саме часу не вистачає Кремлю. Оперативна ситуація вимагає негайного введення готових резервів. Тому, у кращому випадку, киргизькі найманці можуть бути швидко використані у другому-третьому ешелоні в якості репресивно-каральних загонів (на кшталт «китайських загонів ВЧК»), аби вивільнити регулярні підрозділи ЗС РФ. Але і таке застосування киргизьких «добровольців» дозволяє спецслужбам РФ заздалегідь сформувати та більш-менш дієво «обкатати» на практиці «п’яту» колону для Киргизстану.

Однак, на мою думку, є ще одна загроза з приводу вербування громадян Киргизстану. Я не виключаю, що в особі представників цієї країни ГРУ та ФСБ готують якусь цинічну провокацію. Наприклад, наочну ілюстрацію для світової спільноти неодноразових власних звинувачень, що на боці України воюють прихильники ІДІЛ. Роль таких терористів можуть відіграти саме киргизькі найманці, знищені в Україні.

Російські спецслужби у подібних провокаціях мають багатий досвід, у тому числі пов’язаний з Киргизстаном. Нагадаю, що на початку 2019 у Києві після невдалої спроби мінування автомобілю одного з офіцерів української військової розвідки були затримані два агенти російського ГРУ – Олексій Комарічєв та Тимур Дзортов, які в якості документів прикриття мали підроблені паспорти громадян саме Киргизстану.

В будь якому випадку, ситуація з вербуванням найманців для ПВК «Вагнер» з числа мешканців Киргизстану має мобілізувати і українські спецслужби, і Міністерство закордонних справ України. Вже зараз ми повинні вжити превентивні заходи, у тому числі офіційно публічно звернутися до киргизьких колег, задля максимального попередження негативних наслідків за усіма можливими сценаріями небезпеки.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *