До територіальних вод України увійшли ще два американські катери типу Island


23 листопада на борту судна Ocean Grand з американського міста Балтимор до України прибули третій і четвертий катери типу Island для ВМСУ.

Судна отримали назви «Фастів» та «Суми», повідомляє Naval Pages.

«Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України. Попереду, вже у супроводі кораблів ВМС, кінцева зупинка маршруту — Одеський морський торговельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування», — повідомила служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС України.

— Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Ми високо цінуємо вклад Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, – зазначив командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Надаючи допомогу у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку.

Повідомляється, що незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято Військово-морський прапор України та під командуванням українських екіпажів вони розпочнуть свій бойовий шлях по забезпеченню морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Ці катери є частиною безпекової допомоги на понад 2,5 мільярда доларів, яку США надали Україні з 2014 року. Вони допоможуть зміцнити морську безпеку України та підвищити оперативну сумісність ВМС України з НАТО.

Перші катери подаровані американцями, ВМС України ввели до свого складу у листопаді 2019-го року. Це були «Слов’янськ» (Р190) і «Старобільськ» (P191). Окрім катерів «Суми» (P192) та «Фастів» (P193), що прибули сьогодні, ВМСУ найближчим часом також отримають катер «В’ячеслав Кубрак» (P194), який ще перебуває у США.

Щодо озброєння катерів

У лютому 2020 році перші два українські «Айленди» тимчасово озброїли одноствольним варіантом радянської 25-мм артустановки 2М-3М. Дискусії з приводу переозброєння йшли весь 2020 рік, і в листопаді стало відомо про новий «радянський» варіант – шестиствольні 30-мм АК-306 і однотрубні торпедні апарати з торпедами СЕТ-72.

Але вже у липні 2021 року міністр оборони України повідомив, що на всіх українських патрульних катерах типу Island планується встановити американські 30-мм дистанційно керовані артилерійські системи MSI Seahawk DS A2 30mm Mk44S Bushmaster, оптико-електронні системи керування зброєю та інші корабельні системи.

Компанія вже розробила відповідний технічний проєкт. Важливим є те, що на вимогу української сторони, його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ».

Крім американської зброї та оптико-електронної системи керування, катери мають отримати тактичну мережу Link16. Це комунікаційна, навігаційна та ідентифікаційна система, яка підтримує обмін даних між тактичним командуванням, літаками, кораблями та наземними підрозділами. Зв’язок здійснюється по закритих каналах зв’язку.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *