До кінця року Україна повинна отримати в Донбасі контроль над кордоном – Порошенко


порохПрезидент України Петро Порошенко повідомив, що виведення іноземних військ з української території має відбутися негайно, без прив’язки до термінів проведення місцевих виборів.

“Ми підкреслюємо, що виведення іноземних військ повинен відбутися зараз, без будь-якої прив’язки до виборів, і це чітко написано в мінських домовленостях, чітко підтверджено керівниками Франції та Німеччини і доведено до відома РФ”, – сказав президент в інтерв’ю українським телеканалам.

“Подальші кроки, а ми починаємо вірити, що вони можливі, це повернення України на Донбас. Без цього повернути український суверенітет на Донбас неможливо. Без виборів, без політичного врегулювання, без виведення військ, без повернення українських ЗМІ, партій”, – зазначив Порошенко.

Тимчасово внутрішньо переміщені особи не будуть позбавлені права голосувати на наступних місцевих виборах на окупованій території Донбасу.

«Я як Президент цього не дозволю, бо це – українські громадяни, український «якір» Донбасу, і вони будуть голосувати на місцевих виборах на Донбасі, кому і як би не хотілося їх позбавити голосу. Я – гарант Конституції, я зобов’язаний забезпечити їх конституційне право, і я нікому не дозволю на це право зазіхати», – заявив Порошенко, коментуючи підсумки зустрічі в «нормандському форматі», яка відбулася між лідерами України, Франції, Німеччини та Росії 2 жовтня в Парижі.

Він зазначив, що в Мінських домовленостях передбачено, що як тільки вибирають нову українську владу, то ОБСЄ, яка зараз повинна почати контроль ділянок кордону, що не контролюються Україною, передає контроль українським прикордонникам.

«Завершитися цей процес повинен до кінця року, завершитися перед прийняттям змін до Конституції. Все дуже просто. Так написано в Мінську, і ніхто не робить жодних спроб це ревізувати», – підкреслив Порошенко.

За його словами, «ніяких компромісів по межі, так само як і про перебування іноземних військ на нашій території, ми не допускаємо».

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *