Діджиталізація: Рівень комп’ютеризації медзакладів зріс з 3% до 97% менш ніж за рік – Уляна Супрун


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла про комп’ютеризації медзакладів і як працює електронне здоров’я та чого очікувати в майбутньому у діджиталізації МОЗ.

Про це вона написала у Facebook.

⚡Кожен лікар, що працює в сімейній медицині, вільно працює за комп’ютером
⚡ Рівень комп’ютеризації медзакладів, що надають первинну медичну допомогу, зріс з 3% до 97% менш ніж за рік
⚡Ліки за програмою “Доступні ліки” виписують за електронним рецептом 
⚡Лікарі первинки у тестовому режимі вже розпочали вести електронні медичні картки пацієнтів
⚡Кожен може прослідкувати, куди пішли мільярди коштів платників податків на первинній ланці, – написала Уляна Супрун.

За словами в.о. міністра, кілька років тому електронне здоров’я здавалося в Україні мрією, та сьогодні воно вже успішно працює.

  • До електронної системи eHealth вже приєдналися 1966 медичних закладів, 24,6 тисячі лікарів.
  • Декларацію з сімейним лікарем в системі уклали 27,8 мільйона українців.
  • Крім цього із системою працюють 1162 аптеки та майже 10 тисяч фармацевтів.

На початку трансформації ми визначили, що eHealth є основним компонентом успіху у багаторічній перспективі. Це було рішення не просто про побудову електронної системи, “бо так треба”. Завдяки eHealth є багато важливих проблем, які ми вирішуємо.

Це і лікарі, які потопають в папері, заповненні та перезаповненні зайвих форм, це відсутність організованої медичної інформації, де все на папері, а дані фрагментовані та недостовірні. Паперові форми звітності давно застарілі, їх легко підробити. А це — ідеальні умови для корупції. Без вирішення цих проблем неможливе втілення принципів трансформації системи, – зазначила Супрун.

Вона додала, що днями Міністерство охорони здоров’я України представило проект Концепції інформатизації охорони здоров’я. Це стратегічний план розвитку eHealth. Зараз розпочинається місяць громадського обговорення.

Уляна Супрун повідомила основні принципи роботи системи:

➡ В центрі eHealth пацієнт та його зручність.

В системі кожен пацієнт отримає медичну ID. Це особистий номер, за яким будуть закріплені всі дані пацієнта. Вперше в історії України дані пацієнта будуть закріплені не за пропискою, не за реєстратурою, не за закладом. Вони зберігатимуться на хмарному сховищі на сервері і “ходитимуть за пацієнтом”, куди йому потрібно.

➡ Ключовий принцип системи — дані вносяться в комп’ютер, за потреби їх друкують.

Це передусім збереже час лікаря. Лікар не буде вносити дані з паперу в комп’ютер, а одразу писатиме їх там. Наразі кабінет пацієнта у розробці, і для зручності лікар може роздруковувати необхідні дані для пацієнту.

В майбутньому кожен пацієнт матиме доступ до інформації зі смартфону або ноутбуку. За потреби інформацію можна буде роздрукувати.

➡Одноразове введення та багаторазове використання даних.

Лікарю не потрібно буде заповнювати безліч форм купу разів. Дані пацієнта підтягуються, коли вони потрібні лікарю. Лікар буде вносити дані в базу, далі працює система. Менше людської праці та непотрібних повторних втручань = збереження часу на спілкування та лікування пацієнта.

➡ Ефективний розподіл ресурсів та планування.

Дані, що буде збирати система, це можливість аналізувати епідеміологічні тренди та покриття імунізацією. Це великий пул інформації, який допоможе приймати правильні рішення.

➡ Дані зберігатимуться в безпеці.

Ми вже тісно працюємо з Держслужбою захисту інформації. Також постійно проводимо спеціальні тести — проганяємо систему на вразливість. На цьому не будемо зупинятися. Наша ціль — міжнародний стандарт управління безпекою ISO:27001.

➡Особливістю української eHealth є співпраця держави та ІТ-бізнесу в її створенні.

Варто зазначити, що держава керує лише центральною базою даних, відповідає за стандарти інформації та безпеку. Всі користувацькі рішення (медичні та пацієнтські інформаційні системи, додатки та надбудови) розроблятимуть українські ІТ-фахівці на ринкових умовах. Медичні заклади можуть вільно обирати рішення, які відповідають їхнім потребам.

Також, електронна система допоможе слідкувати за ефективністю медичних закладів. Надання закладами електронних даних в систему буде обов’язковою передумовою отримання фінансування від НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *