COVID-19: Стимулювання антинатівських настроїв Росією через поширення фейків


Росія проводить цілеспрямоване поширення дезінформації, пов’язаної з коронавірусом, на східноєвропейській території з метою стимулювання антинатівських настроїв серед населення.

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на дослідження Defense One.

Тактика поширення фейків варіюється від звичайних антизахідних коментарів на проросійських сайтах до розповсюдження дезінформації на зламаних новинних ресурсах.

Однією з основних цілей Росії для поширення дезінформації є Литва, повідомляється в дослідженні. Так, у січні на литовському новинному ресурсі Kauno diena був опублікований фейк про те, що нібито в солдата США у Литві був діагностований COVID-19 (з вересня 2019 року в країні розташовувалися частини 1-ї кавалерійської дивізії армії США). Історія була видалена з ресурсу за декілька хвилин.

У березні на балтійському веб-порталі Delfi була опублікована фейкова інформація про те, що навчання Defender Europe, які достроково згорнули через коронавірус, все ще будуть проводитися в Литві – але вже таємно. Відділ стратегічних комунікацій Міністерства закордонних справ Литви 20 березня спростував цю інформацію у твіттері.

У дослідженні повідомляється, що прокремлівські пропагандисти також переслідують і дружні до НАТО країни. Так, в Україні під час подій в Нових Санжарах Росія поширила серед кількох журналістів фейковий лист нібито від Міністерства охорони здоров’я України, в якому були фальшиві дані про виявлені в Україні п’ять випадків COVID-19.

Позиція брехливої росії незмінна – вона не винна і її незаконно гонять звідусіль поганою мітлою.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *