Covid-19: До Києва прибув конвой з польською допомогою


Понад 130 тон медичного обладнання, придбаного польськими концернами та Міністерством охорони здоров’я, передав 26 червня посол Польщі Бартош Ціхоцький. Допомога прибула в Україну 12-ма вантажівками Державної пожежної служби.

Про це повідомляє БелсатТV.

Понад 130 тонн масок, одноразових рукавичок, шоломів, захисних костюмів та дезінфікуючої рідини, придбаної, серед інших, надійде до лікарень. Їх закупили: PKO BP, PKN Orlen, PZU, PGNiG, PFN, а також МОЗ Польщі.

– Солідарність – це польська вакцина проти коронавірусу, – сказав посол Ціхоцький під час передачі допомоги українській стороні у відділенні Київської міської митної служби.

– Це найбільша гуманітарна допомога, яку отримує МОЗ України за всю історію не лише під час (епідемії) Covid-19, – наголосив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко. 

Він зазначив, що деякі засоби будуть спрямовані до Слов’янська, який знаходиться поблизу зони воєнних дій з проросійськими бойовиками на сході країни.

Посол Ціхоцький підкреслив, що красномовно, що конвой прибув до України на наступний день після зустрічі лідерів Польщі та США Анджея Дуди та Дональда Трампа у Вашингтоні, де президент Польщі наголосив на трансатлантичних зв’язках, питанні безпеки нашого регіону, солідарності у зв’язку з пандемією.

У інтерв’ю польським журналістам президент FSM Рафал Дзенчоловський зазначив, що з іншого боку, ця допомога має прагматичний вимір, адже Україна “сьогодні страждає на епідемію набагато більше, ніж Польща”.

Ми – дуже сильно інтегрований економічний організм, обмін працівниками між Польщею та Україною все ще відбувається, і ми прекрасно знаємо, що без цього обміну польська економіка, особливо сільське господарство, не обійдеться, а ми перебуваємо в період сезонних робіт, – додав він.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *