“Чисельність військ значно перевищує оголошену”: В НАТО заявлять, що Росія бреше


Джерело: Defense Express.

“Реальність така, що з моменту закінчення “холодної війни” РФ ніколи не відкривала навчання для обов’язкових перевірок. Тому ми будемо пильні”, – відзначив Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав РФ діяти прозоро та відкрито розповісти про спільні з Білоруссю навчаннях “Захід-2021” і назвати справжню чисельність військовослужбовців, які беруть в них участь, відповідно до своїх зобов’язань за Віденським документом – міжнародною угодою, яка регулює військові навчання в Європі.

“Росія повинна поводитися передбачувано і прозоро. Що ми бачили раніше, так це те, що чисельність військ, що беруть участь в навчаннях, значно перевищує оголошену”, – наводить слова генсека Альянсу агенція Reuters.

За словами Йенса Столтенберга, маневри Москви на Заході, що пройшли за нарощуванням сил поруч з кордоном України в цьому році, підвищують ризик прорахунку. А він, своєю чергою, може привести до кризи, вказав Столтенберг.

Своєю чергою, офіційний представник блоку Оана Лунгеску заявила, що кожна країна може тренувати свої збройні сили – але з певними умовами.

“Всі країни мають право тренувати свої збройні сили, але необхідно також дотримуватись зобов’язань щодо транспарентності. Ми закликаємо Росію і Білорусію діяти передбачуваним і прозорим чином відповідно до міжнародних зобов’язань. Це особливо важливо, щоб знизити ризики й уникнути будь-яких інцидентів і нещасних випадків в ситуації, коли вздовж наших кордонів посилюється військова активність”, – сказала представник НАТО.

Вона відзначила, що представники Альянсу не були запрошені на навчання в якості спостерігачів, при цьому масштаби попередніх маневрів помітно перевищили заявлені. Оана Лунгеску вказала також на те, що країни повинні дотримуватися зобов’язань про відкритість відомостей про військові навчання. Крім того, вона послалася на Віденський документ ОБСЄ, який підтверджує, що присутність спостерігачів на маневрах з чисельністю учасників понад 13 тисяч осіб є обов’язковим.

“Захід-2021”

Дещо раніше прес-служба Західного військового округу РФ повідомила, що навчання “Захід-2021” пройдуть з 10 по 16 вересня ц.р. на території РФ і Білорусі. У них візьмуть участь близько 200 тис. осіб, понад 80 літаків і гелікоптерів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі понад 290 танків, понад 240 гармат, РСЗВ і мінометів, до 15 кораблів. З них 12 800 осіб, в тому числі до 2500 російських військовослужбовців, понад 30 літаків і гелікоптерів, до 350 одиниць бойової техніки (близько 140 танків, до 110 одиниць артилерії) задіяно в навчанні на території Білорусії.

Варто також додати, що в цих навчаннях також візьмуть участь й російські підрозділи укомплектовані резервістами, які вже перекинуті у Калінінградську область.

Нагадаємо, на початку цього року, у рамках так званої “контрольної перевірки” всіх підрозділів Південного ВО, міноборони РФ стягнула до кордону України значні сили, фактично подвоївши кількість своїх батальйонних тактичних груп на кордоні.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *