“Черкаси” – фільм про пробудження душі нації. Відома дата прем’єри


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Всеукраїнська прем’єра та вихід на широкі екрани фільму Тимура Ященка «Черкаси» відбудуться 27 лютого 2020 року. Ця дата вибрана командою стрічки не випадково – саме в цей час у 2014 році розпочалася анексія Криму.

Стрічка, що є повнометражним дебютом черкащанина Тимура Ященка, розповідає історію екіпажу однойменного тральщика навесні 2014 року.

Про це йдеться на сайті Державного агенства України з питань кіно.

Також повідомляють, що до прем’єри режисерську версію фільму з назвою «U 311: Черкаси» покажуть у національній конкурсній програмі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Режисер Тимур Ященко розповів:

«Історія тральщика цікава насамперед тому, що, мислячи об’єктивно, – це подія історично далека від патріотичної. Якщо в двох словах переповісти історію, наприклад, японцю – він не зрозуміє: кораблі здавали, сходили екіпажі, зраджували друзі, керівники і підлеглі, але суб’єктивно – це про . Як на мене, то стрічка балансує на цій дуже дражливій межі – це кіно патріотичне, але для думаючого глядача».

Консультантом фільму став реальний командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш, а до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі.

«В Україні фільм «Черкаси» буде корисно подивитись тим, хто любить кричати: «Сдали Крым», «Там никто ничего не делал».

Щоб ці скептики побачили, як прикриваючись жінками і дітьми, «зелені чоловічки» захоплювали військові частини. Про ці моменти російська пропаганда не згадує, але так було насправді. Я переконаний, що завдяки ВМС ми маємо зараз Україну. Якби ми тоді розпочали стріляти, то невідомо де зараз був би державний кордон України. Тоді по всій довжині нашого кордону стояло 100-тисячне військо росіян», – зауважив Юрій Федаш.

Зйомки фільму відбулися за підтримки Держкіно і ВМС України в Очакові, Одесі та невеличкому селі Чернігівської області. Також виробництво фільму підтримали Управління культури Львівської міської ради, Львівська обласна адміністрація, Черкаська обласна адміністрація, краудфандингова платформа «Велика Ідея» та фонд «Відродження».

Нагадаємо, за всі роки незалежності не було такого вибуху українських фільмів, як за останні 3 роки. За державної підтримки розвитку українського кіно і збільшення фінансування ми отримали дуже гарні результати.

Підтримка кіноіндустрії України це і розвиток талантів, і можливості розвивати локації, розвивати всю кіноіндустрію. Ми врешті решт в себе вдома знімаємо кіно, залучаємо найкращих українських і голлівудських акторів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *