Будівництво стартувало у грудні 2018 р: На Кіровоградщині відкрили інноваційний біогазовий комплекс


Його будівництво тривало з грудня 2018 року, а загальна вартість проекту склала 23 млн євро.

14 серпня відбулося офіційне відкриття унікального біогазового комплексу потужністю 6 МВт/год, збудованого агрохолдингом I&U Group у партнерстві з ЄБРР.

Європейський банк реконструкції та розвитку виділив кредит у розмірі 13 млн євро. Також I&U Group для будівництва комплексу залучив пільговий кредит від Фонду чистих технологій (ФЧТ) у розмірі 2 млн євро.

Комплекс перероблятиме відходи цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії. Планується, що він щорічно вироблятиме 48,180 тис. МВт «зеленої» електроенергії.

Для зведення комплексу було залучено більше 500 будівельників, з яких 70% — жителі Кіровоградщини.

Це єдиний біогазовий комплекс на Кіровоградщині, але його унікальність не лише в цьому. Під час будівництва об’єкту використовувалися інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній. Переробка відходів цукрового виробництва в енергію відбуватиметься на гідравлічних реакторах за технологією анаеробних ферментаторів з гідравлічним перемішуванням.

Біогазовий комплекс дозволить холдингу I&U Group ефективно використовувати відходи цукрового виробництва та істотно поліпшити екологічну ситуацію поблизу заводу та селища Капітанівка. За підрахунками, запуск заводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 на 24 тис. тонн на рік. До того ж залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися в якості біодобрив, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10-12 тис. тонн твердих мінеральних добрив.

Джерело: agroreview.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *