Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива, яке позбавить Україну залежності від Росії, на фінішній прямій


Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильскій зоні, яке позбавить Україну залежності від Росії перебуває на фінішній прямій, повідомляє Ukraine News з посиланням на прес-службу підприємства.

“Ми вже практично вийшли на фінішну пряму в будівництві ЦСВЯП. По деяким об’єктам будівельна готовність становить 92-96%. Нині триває активна робота щодо постачання і закупівлі технологічного обладнання. Попри тимчасові проблеми, пов’язані з фінансуванням, я переконаний, що у наступному році ми введемо цей стратегічний для України об’єкт у експлуатацію”, – повідомив президент Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” Юрій Недашковський.

Нагадаємо, що в зоні ЧАЕС будують Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива.

Україна, експлуатуючи 15 енергоблоків АЕС, досі не вирішила проблему зі зберіганням відпрацьованого ядерного палива(ВЯП). Всі інші країни вирішили цю проблему – побудувавши сховища.

Зараз Україна вивозить ВЯП з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС до Росії на технологічну (тимчасову) витримку з наступною переробкою.

Поява власного сховища посилить енергетичну безпеку України та буде мати безпосередній вплив на її економіку.

Введення в експлуатацію Централізованого сховища дозволить Україні економити щорічно понад $200 млн шляхом відмови від послуг радіохімічних комбінатів РФ та фактично завершить еру монопольної залежності від «Росатому» у сфері поводження з ВЯП.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *