Борг Газпрому зріс на $200 млн: Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення боргу


Борг ПАТ “Газпром” (РФ) перед НАК “Нафтогаз України” через невиконання рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма про виплату $2,56 млрд збільшився майже на $200 млн, повідомив виконавчий директор НАК Юрій Вітренко, передає Інтерфакс-Україна.

У НАК нагадали, що “Газпром” рівно рік не виконує рішення арбітражу у транзитній справі, ініціювавши його оскарження в апеляційному суді округу Свеа. Слухання по суті та рішення апеляційного суду очікуються в 2020 році.

Водночас “Нафтогаз” розпочав процес виконання рішення арбітражу шляхом примусового стягнення боргу “Газпрому” в юрисдикціях – Нідерландах, Великій Британії, Швейцарії та США, а нещодавно – і в Люксембурзі. Найближчим часом можливі процеси і в інших країнах.

Суди в Нідерландах і Великій Британії за зверненням “Нафтогазу” вже заморозили активи російської компанії.

Нагадаємо, в лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позовні вимоги “Нафтогазу” до “Газпрому” про порушення контрактних зобов’язань щодо транзиту російського газу через Україну. Суд зобов’язав “Газпром” доплатити “Нафтогазу” $4,63 млрд за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту.

За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу “Газпром” зобов’язаний доплатити НАК $2,56 млрд.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.