Нагадаємо, що про командно-штабну машину, що має конструкцію трансформера, яку створила вітчизняна приватна компанія для Міністерства оборони України, стало відомо ще у 2019 році.
Автомобіль КрАЗ-260 із контейнером перемінного об’єму (КПО) отримала одна з військових частин Головного командного центру Збройних Сил України.
Мобільний командний пункт розміщений у контейнері перемінного об’єму може використовуватись як на автомобільному шасі, так і без нього.
Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.
- КПО призначений для цілодобового забезпечення роботи особового складу пунктів управління стратегічного і оперативного рівнів у польових умовах незалежно від пори року.
- Забезпечує підвищення оперативності, стійкості і безперервності управління військами, розміщення і використання засобів зв’язку, автоматизації та іншого обладнання.
- Контейнер включає пристрої самостійного завантаження (розвантаження) контейнера, до 15 робочих місць, системи життєзабезпечення та комплект складних меблів із міцного та вологостійкого матеріалу.
- Складові частини контейнеру розкладаються в ширину праворуч і ліворуч від основного кузова й встановлюються на опори. Залежно від ситуації, розкладання частин кузову можна виконати як гідравлічним, так і механічним способом.
- Стіни всередині обшиті сендвіч-панелями, що значно поліпшує теплоізоляційні властивості.
- Машина має стаціонарні системи життєзабезпечення: обігрівач, кондиціонер, фільтровентиляційну установку, телекомунікаційне обладнання (дає змогу швидко розгорнути локальну мережу зв’язку), а також генератор і акумулятор. Завдяки цьому вона здатна працювати не лише від промислової мережі. У разі її виходу з ладу – від акумулятора (мінімум дві години), а якщо вичерпається і його ресурс – запускається дизель-генератор.
У 2019 році нову КШМ з кузовом змінного об’єму (на базі Богдан-63172) перевірили фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ).
Крім того, у 2020 році повідомлялось про визначальні відомчі випробування штабної машини вже із причепом, які також проводилися ДНДІ ВС ОВТ.
Штабний комплекс, що випробовувався, складається з двох однотипних модулів: власне штабної машини, із 8 робочими місцями, обладнаних локальною обчислювальною мережею з можливістю підключення ліній зв’язку різних типів, та штабного причепу, який обладнано місцями відпочинку на 8 осіб та елементами санітарно-побутового обслуговування.
Обидва модулі можуть розміщуватися на автомобільному шасі та на ґрунті.