Ан-178 для ЗСУ: Антонов досі не отримав держфінансування і проводить будівництво за власні кошти


Джерело: “Діфенс Експрес“.

Фюзеляж першого транспортника для українського війська має буде готовий до 31 травня цього року.

Станом на сьогодні, проводиться підготовка стапеля для складання фюзеляжу літака, будуються його агрегати, закінчено підготовку виробництва для виготовлення крила.

Сподіваюсь, що перший літак для ЗСУ Ан-178 вийде із заводських стін у визначений контрактом час”, – написав Олег Уруський після візиту на “Антонов” на власній сторінці Facebook.

Водночас ДП “Антонов” поки не отримав державного фінансування і проводить будівництво за власні обігові кошти.

“З метою забезпечення потреб Збройних Сил України підприємство розпочало виконувати контракт за власні кошти, однак сподівається на якнайшвидше фінансування від АТ “Укрексімбанк”. Як відомо, відповідну угоду з “Антонов” під держгарантії на замовлення трьох Ан-178 було укладено 29 грудня 2020 року. Сума контракту – майже 3 млрд гривень, термін виконання робіт – чотири роки”, – відзначили у прес-службі Концерну.

Варто додати, що за словами в.о. генерального директора ДП “Антонов” Сергія Бичкова досі не профінансоване й інше важливе виробництво – літака Ан-178 для МВС Перу.

Попри те, що виріб був оцінений у $65 млн, а контракт підписали майже 1,5 роки тому (у листопаді 2019 року) жодної копійки від замовника “Антонов” відтоді не отримав. Машину продовжують будувати за власні обігові кошти.

“Я буду відвертий. Ми за цей літак ще не отримали ні копійки грошей. Тому я поставив завдання робити в першу чергу літак для Міністерства оборони. Там (над Ан-178 для МВС Перу) ми продовжуємо працювати. Коли з’являться гроші, ми закінчимо, в ті терміни, коли нас профінансують”, – повідомив Сергій Бичков.

Нагадаємо, за умовами контракту з МВС Перу багатоцільовий літак Ан-178 мають поставити через 24 місяці від початку фінансування. Три транспортники для Міноборони – в період з 2023 по 2024 роки.

Стапель для складання фюзеляжу першого Ан-178 для ЗСУ / Фото: Мінстратегпром

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *