В Енергодарі розпочинають будівництво екотехнопарку за 11 млрд грн


«Дайналайн Констракшн», що представляє інтереси Amаzon, розпочне будівництво дата-центру (екотехнопарку) в Енергодарі Запорізької області вже у жовтні.

  • Інвестиції – 11,2 млрд. грн.
  • Планується, що Бюджет України щорічно буде отримувати понад 1 млрд грн на рік податкових надходжень від діяльності підприємства.
  • Також буде створено близько 2 000 високооплачуваних робочих місць.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Рост.info

Крім самого дата-центру (сховище даних), проект включає адміністративний комплекс, рендер (пристрій, який переробляє тепло в додаткову електроенергію) , агрокомплекс і вертолітний майданчик — всього 18 будівель.

Екотехнопарк є дуже енергоємний об’єкт, який виділятиме багато тепла, тож його направлять на власні потреби й агрокомплекс.

Домовленості щодо будівництва технопарку тривали майже 5 років. Для цього місто у 2018-му році стало підписантом проекту «Мери за економічне зростання», який впроваджується в Україні Європейським союзом. Завдяки цьому, допомозі з боку Уряду, та доступу до електроенергії Запорізької АЕС, компанія Amazon обрала Енергодар для будівництва сучасного центру обробки інформації.

11 липня з’явилась інформація від Liga.Tech, яка вирішила провести журналістську роботу і покопати фактаж. І в підсумку з’ясувала, що в цій історії правда, а що – непідтверджені факти.

24 квітня прем’єр-міністр Гройсман дійсно підписав постанову, пов’язане з Дайналайн Констракшн. Кабмін виділив компанії земельну ділянку під Енергодаром.

Таким уявляють собі екотехнопарк бізнесмени:

Стосовно участі в проєкті Amazon:

Екс-голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль дійсно згадував у своєму пості Amazon, але в дещо іншому ключі: “… реалізація проекту призведе до покращення інвестиційного клімату в Україні. Адже з нашою державою співпрацюватимуть такі міжнародно відомі інвестори, як Amazon, Twitch і Schneider “.

Поки немає жодного прямого підтвердження того, що будівництвом під Енергодаром прямо або побічно займеться ТехноГігант Amazon. Про сам проект інформації мало, підрядники поки говорять мало конкретики. Тому редакція продовжує стежити за ситуацією з екотехнопарком і розбиратися в його долі, – йдеться в повідомленні Liga.Tech.


Центр Миротворець тепер у Telegram: https://t.me/myrotvoretsnews.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *