Адвокат М.Полозов про звільнення моряків: “Я звертався до АП Зеленського – поки що відповіді не отримав”


ПОЛОЗОВ ПРО РОБОТУ ЗІ ЗВІЛЬНЕННЯ МОРЯКІВ: “Я ЗВЕРТАВСЯ ДО АП ЗЕЛЕНСЬКОГО – ПОКИ ЩО ВІДПОВІДІ НЕ ОТРИМАВ”

Полозов уточнив, що звертався в АП не по офіційних каналах.

В ефірі “5 каналу” в програмі “Інформаційний вечір” адвокат Микола Полозов розповів про відсутність контакту щодо звільнення українських моряків з полону РФ вже з новою Адміністрацією Президента Володимира Зеленського.

“Можу сказати, що я звертався до Адміністрації Зеленського. Це було практично одразу після інавгурації. Це було не по офіційних каналах. Поки що я не отримав відповіді.

Разом з тим я розраховую, що президент Зеленський проведе зустріч не стільки зі мною, скільки з родичами військовополонених моряків. Тому що вони чекають на цю зустріч, вони дуже хочуть висловити йому свій біль і вони дуже хочуть почути від нього підтримку.

Тому я сподіваюся, що все-таки ця подія відбудеться, тим паче, що попередня Адміністрація Президента Порошенка дійсно робила дуже серйозні кроки на зовнішньополітичному контурі. І мені дуже хотілося, аби ця політика збереглася і щоб питання і політв’язнів, і військовополонених був в пріоритеті. Бо людський вимір – важливіше, ніж інші питання“, – сказав Полозов.

На запитання ведучої, коли ж відбудеться така зустріч Зеленського з адвокатами і родичами політв’язнів, Полозов сказав, що такої інформації поки не має.

“У мене такої інформації нема. Я знаю, що не так давно Зеленський зустрічався із представниками правозахисних організацій. І якраз в цей день деякі родичі військовополонених моряків були в Києві, в нас була зустріч із міністрами іноземних справ Франції та Німеччини, які приїжджали. На жаль, от в той день не склалося. Але сподіваюся, така зустріч все ж відбудеться, і бажано це провести до виходу того терміну, який трибунал заявив Росії для звільнення українських моряків. Бо прибудовувати подальшу позицію потрібно, звісно і з урахуванням роботи, що ведеться там.

Як відомо, за рішенням трибуналу, Росія має випустити українських моряків до 25 червня. При цьому Полозов зауважив, що він та інші адвокати моряків готові і до негативного розвитку подій.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченської протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов’язковим до виконання.

Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко привітав Україну з перемогою у справі звільнення українських моряків та дав пораду Зеленському.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *