6 років за лайки українських новин: У Луганську засудили студента


Терористи на тимчасово окупованих територіях Донбасу постійно збільшують «обмінний фонд», затримуючи людей за надуманими і політичними причинами – навіть за «лайки» в соцмережах.

«Незаконні збройні формування на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей постійно затримують людей. Тільки минулого тижня були випадки, коли трьох громадян затримали. Одного вони вже засудили за своїми так званими «законами», – повідомив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський з посиланням на інформацію правозахисників, з якими співпрацює Офіс омбудсмена.

За його словами, «загальний нагляд» в ОРДЛО здійснює ФСБ РФ, тому якщо людину схопили за якимись надуманими причинами – цьому ніхто не завадить. Як приклад Лисянський привів хлопця, якого в окупованому Луганську посадили на 6 років за лайки проукраїнських новин в соцмережах, передає UA.NEWS.

«У нас є кейс. До уповноваженої звернулася мати хлопця з Луганська Сергія Русинова. Він навчався в Луганському технікумі культури і мистецтв і просто «лайкав» проукраїнські новини, вів дискусії в соціальних мережах зі своїми студентами-однокурсниками, підтримував Україну. Усе. Шість років», – зазначив він.

За даними чиновника, Русинов відбував покарання в Слов’яносербській колонії, однак недавно був переведений в Краснолуцьку виправну колонію №19.

«За інформацією «Східної правозахисної групи», яка є партнером Офісу омбудсмена, його недавно перевели в 19-ю колонію в селі Вахрушеве Луганської області. Там з ним знаходяться ще троє людей молодого віку – 18-20 років – теж засуджені за політичними статтями», – уточнив Лисянський.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *