Впровадження стандартів освіти, зокрема. шовіністичних ідей країни-агресора в закладах освіти на тимчасово окупованих територіях України
Участь у заходах, спрямованих на героїзацію військових злочинців, які брали участь у вбивствах мирних громадян України, знищення міст та сіл України.
Впровадження кремлівської шовіністичної пропаганди серед малолітніх дітей на тимчасово захоплених територіях України.
Колишня освітянка з Купʼянщини проведе за ґратами 5 років.
- Суд визнав винною 46-річну жінку в колабораційній діяльності (ч. ч. 3, 5 ст. 111-1 КК України).
- Їй призначено покарання у виді позбавлення років строком на 5 років.
- З позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у закладах освіти, строком на 15 років.
- З конфіскацією майна.
Під час окупації м. Куп’янськ зрадниця добровільно і свідомо вирішила співпрацювати з представниками зс рф та добровільно обійняла посаду «заместителя начальника» у так званому «Отделе образования ВГА Купянского района Харьковской области».
До повномасштабного вторгнення рф вона працювала на посаді начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту Петропавлівської сільської ради Купʼянського району.
Колаборантка проводила наради з колективом, погоджувала найм нових співробітників у відділ, визначала розмір їх заробітної плати та підписувала відповідні документи.
Крім того, жінка організовувала виїзд вчителів до рф для проходження перекваліфікації та переатестації, а також надавала підлеглим працівниками методичні та консультаційні матеріали щодо впровадження освітніх стандартів держави-агресорки в навчальних закладах.
У судовому засіданні фігурантка визнала вину частково. Додала, що окупанти примусили її піти на співпрацю: вдягнули кайданки, мішок на голову та відвезли до райвідділу поліції у підвальне приміщення. Проте свідки не підтвердили цю інформацію, як і наявність у жінки видимих тілесних ушкоджень або пригніченого стану.
Таким чином, не зважаючи на той факт, що обвинувачена свою провину в судовому засіданні визнала частково, її вина підтверджується об’єктивною сукупністю доказів, зібраних у кримінальному провадженні в ході досудового розслідування, наданих стороною обвинувачення та перевірених в ході судового розгляду обвинувального акту.
На вирок колаборантка очікувала, перебуваючи під вартою.