46 днів у полоні пвк “вагнер” і ампутовані руки без накладання швів – The Washington Post


В той час, як терористична росія вражає звірствами і несе смерть, мужністю наших захисників захоплюється весь світ.

Ілля вижив тоді, коли декілька разів мав загинути.

Від вибухів, від ран, від втрати крові, від відсутності медичної допомоги, від катувань, від втрати віри і надії. Попри все він вижив.

РОСІЙСЬКИЙ ФАШИЗМ

Український захисник Ілля Михальчук 46 днів провів у полоні в ПВК “Вагнер”. Бойовики ампутували йому поранені руки без накладання швів.

Іллю тримали у темному підвалі, піддаючи багатогодинним допитам та психологічному насильству.

Про це пише Обозреватель з посиланням на The Washington Post.

Військовий потрапив у полон у лютому 2023 року в районі Бахмута. Найманці “Вагнера” були на відстані крику, коли почалася засідка.

З висоти вони обстріляли колону української військової техніки. Протитанкова ракета пробила автомобіль Іллі Михальчука, внаслідок чого 36-річний чоловік отримав поранення обох рук.

Він виповз з-під уламків, які горіли, упав на промерзлу землю і, використовуючи свої зуби, затягнув джгут на кожній зі своїх покалічених рук. За кілька хвилин бойовики наблизилися, простріливши йому ноги. Сам Михальчук уже вважав, що смерть неминуча, але він потрапив у полон.

Наступні 46 днів український захисник провів у полоні в задушливому та темному підвалі. Бойовики зняли з нього джгути і замінили їх грубими гумовими трубками, зав’язавши їх такими тугими вузлами, що їх неможливо було послабити, згадував він.

Михальчук розповідає, що благав тих, хто взяв його в полон, ампутувати найбільш постраждалу праву руку. Ліву, за його словами, можна було врятувати, але вона почорніла від некрозу через брак крові через тугі гумові трубки. “Вагнерівці” ясно дали зрозуміти, що поки його не допитають, медичної допомоги не буде.

Допити тривали кілька годин. Зрештою Михальчука приспали, а коли він прийшов до тями, обидві руки були ампутовані вище ліктя. За його словами, люди, які проводили операцію, перев’язали його кукси, не зашиваючи їх.

Михальчука було звільнено під час обміну полоненими у квітні нинішнього року. Після коригувальних операцій в Україні Михальчука було доправлено до США консорціумом благодійних груп для інтенсивної реабілітації.

Зараз він перебуває в районі Вашингтона у спеціалізованому центрі, де йому постачають протезами руки від компанії, яка має великий досвід у лікуванні американських військовослужбовців, які втратили кінцівки під час війни в Іраку та Афганістані.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *