3D копії Українських військових, як підтримка українського війська та популяризації української позиції в світі


Події останніх років в Україні, такі як окупація Криму та війна на сході країни підштовхнули громадянське суспільство та бізнес більш активно розвиватись та шукати шляхи для допомоги Українській армії в протистоянні з Російською агресією, – передає Національний промисловий портал.

Серед іншого є цікаві стартапи, які не мать прямого відношення до ВПК, але розробляють власні технології, устаткування, продукцію та відіграють власну роль в популяризації українського війська, та навіть є інструментом в боротьбі з пропагандою. Одним з прикладів є стартап miniTEAM, який в цьому році почав набирати популярність завдяки своїй ідеї – виробництву мініатюрних копій справжніх бійців українського війська у реальному бойовому екіпіруванні.

Стартап miniTEAM став своєрідною «гібридною» відповіддю на поширення продукції російських компаній, які використовували свою продукцію як засіб пропаганди не тільки в Україні, але і в Європі, та інформаційним каналом, через який з’явилась можливість піднімати цікавість до української проблематики в інших країнах: через різноманітні співтовариства моделістів, колекціонерів, військових, ветеранів і т.д., які дуже розвинені в країнах Європи, США, Японії та Австралії.

Мова йде про мініатюру «Український доброволець 2014» реалізовану з неймовірною точністю із полімерного матеріалу, попереднє замовлення на яку було відкрито в травні цього року. Таких результатів автори ідеї змогли добитись завдяки використанню сучасних технологій – 3D-сканування, 3D-друку та власної розробки, яка дає можливість тиражувати продукцію невеликими або середніми серіями за досить короткий проміжок часу і не використовувати при цьому негнучкі та надзвичайно коштовні технології масового виробництва, такі як термопластавтомати (ТПА) та інше.

Цікаве те, що в комплекті з фігурою йде історична довідка двома мовами, українською та англійською, з описом подій, які відбувались в Україні з початку 2014 року, перелік та символіка (яку, до речі, можна використовувати на фігурі) різноманітних добровольчих батальйонів, які приймали участь у подіях 2014 року. Це стало своєрідним каналом інформації, через який виробник намагається доносити українську точку зору на конфлікт через свою продукцію.

Найближчим часом, miniTEAM планує почати краудфандингову кампанію на KickStarter та Indigogo задля реалізації більш масштабного проекту – серії з 10 фігур, а саме – відділення механізованого взводу ВСУ, де кожна модель бійця буде відігравати свою роль (командир, стрілець, кулеметник, снайпер і т.д.). Динаміка та дія кожної фігури буде формувати цільну сюжетну композицію, як в складі всього набору, так і в менших групах та комбінаціях.

У підсумку, маємо приклад того, як в складних умовах, під час військової агресії бізнес знаходить ідеї та шляхи підтримки військових своєї країни та популяризації української позиції в світі.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *