КПВВ “Зайцеве” працювати не буде


1Бойовики обстріляли Зайцеве і Майорського з 120-мм мінометів, заборонених мінськими угодами. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО в Фейсбук.

“На початку доби КПВВ” Зайцеве “закрили на в’їзд і виїзд через посилення обстрілів населеного пункту терористами зі зброї забороненого мінськими домовленостями. Зокрема, 2 лютого факти грубого порушення Мінських угод терористами зафіксували представники української сторони СЦКК. У дворах і городах жителів розірвалося 11 120-мміліметрових мін”, – йдеться в повідомленні.


Завдяки проведеній БПЛА-розвідці, зафіксовано одне 82-мм міномет і три 120-мм міномета на позиціях, недалеко від населеного пункту і укріплень військовослужбовців Збройних сил України.

“Поруч з мінометами, які застосовували бойовики знаходилися вантажівки “Урал 4320”, що свідчить про застосування ворогом мобільних мінометних груп для обстрілів мирних жителів. З 20 по 21 годину минулої доби в напрямку передових позицій Збройних сил України і населеного пункту Зайцеве здійснено 37 пострілів з 120-міліметрових мінометів. Представники української сторони СЦКК прибули на місце події для фіксації обстрілів і збору речових доказів”, – зазначають у штабі АТО.

Заступник керівника АТО Тарас Дзюба сказав, що за останній місяць сили АТО фіксують збільшення кількості обстрілів у тому числі і з використанням забороненого мінськими угодами зброї. Крім того, в сепаратистських ЗМІ з’явилася інформація про можливі провокації, що готуються.

«Ми через Спільний центр координації та контролю припинення вогню поінформували СММ ОБСЄ. Ми чекали, що буде певний тиск на ту сторону, щоб кількість обстрілу скоротилися до нуля, до мінімуму. Цього не сталося. Ми очікували три доби. Було два попередження про можливість закриття КПВВ. І знову ж ніякої реакції не було ніякої. І тоді було прийнято рішення спільно з Донецькою ОВГА: поки ситуація не стабілізується, поки будуть відбуватися обстріли, це КПВВ працювати не буде», – заявив Т. Дзюба.

Він зазначив, що є готовність відновити роботу КПВВ, якщо обстріли припиняться і там буде безпечно і не буде загрози для людей хоча б два дні.

«У цю ніч біля КПВВ 37 обстрілів … Поки ніякої реакції немає. Як тільки там буде безпечно хоча б день, краще два, КПВВ відновить роботу», – сказав Т. Дзюба.

Зараз тих, хто намагається виїхати з окупованої території через артемівське напрямок, на нульовому блокпосту в Майорського людей розгортають і попереджають, що КПВВ «Зайцеве» працювати не буде.

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *