2019-й став рекордним щодо кількості та якості навчань з протиповітряної оборони


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

2019-й став рекордним щодо кількості, якості та масштабів залучених до навчань ППО військ. Це свідчить про державницький підхід до розвитку професійного війська та системні зміни в самій армії.

Із початком російсько-української війни основним пріоритетом стало нарощування бойових спроможностей підрозділів ППО. Особливо це стосується зенітних ракетних військ – основи «протиповітряного щита» країни і вагомого фактора стримування Кремля від застосування повітряно-космічних сил, передає пресцентр Генерального Штабу ЗСУ.

В останні п’ять років значно зріс оборонний бюджет України. Це дозволило залучити особовий склад до повноцінної бойової підготовки з виконанням практичних бойових стрільб. Щороку інтенсивність таких тренувань зростає, залучається більше озброєння, побільшало і пусків ракет.

Загалом за цей рік у Повітряних Силах провели понад півтори сотні різноманітних заходів бойової підготовки, таких, як командно-штабні, тактичні навчання, тренування чергових сил. Окрім навчально-бойових завдань, фахівців ЗРВ залучали до випробувань нового ракетного озброєння й дослідних пусків зенітних керованих ракет у межах науково-дослідних робіт і на тлі максимально наближеної до бойової обстановки.

Та по справжньому вражали масштабом чотири заходи бойової підготовки, спрямовані на нарощування спроможностей загальної системи ППО країни.

  • Перший – навчання з бойовими стрільбами зенітних ракетних комплексів Сухопутних військ на полігоні «Ягорлик» минулої зими. Тоді відпрацювали бойове застосування одразу шести зенітно-ракетних комплексів: «Шилка» (ЗСУ-23-4), «Куб» (2К12), «Тор» (9К330), «С-125», «С-300ПТ», «С-300В1». Вони підтвердили спроможність висунутись у заданий район, зайняти бойові позиції і знищити повітряні цілі у межах заявлених характеристик. Завдяки комплексу ремонтних робіт, часткової і глибокої модернізації на вітчизняних оборонних підприємствах, вдалося поставити у стрій значну кількість зенітного ракетного озброєння. Нині триває формування нових частин і підрозділів, озброєних цими комплексами. Вони посилять ППО на найнебезпечніших напрямках.
  • Другий – комплексне командно-штабне навчання з ППО держави у серпні під керівництвом командувача Повітряних Сил ЗСУ генерал-полковника Сергія Дроздова. Здобуток навчання – вищий рівень спроможностей оперативного складу пунктів управління ПС в організації взаємодії з іншими видами і родами військ та складовими сил оборони у виконанні спільних завдань із ППО держави. До практичної фази навчань уперше залучали підрозділи Держприкордонслужби та Нацгвардії України. Завдання – випробувати можливості виконувати завдання в єдиній системі ППО країни з прикриття важливих об’єктів ПС від ударів засобів повітряного нападу противника. Зокрема зенітні ракетні артилерійські прикордонні застави ДПС і зенітні ракетні артилерійські батареї НГУ залучали до оборони командних пунктів та аеродромів Повітряних Сил.
  • Третій – стратегічне командно-штабне навчання з органами військового управління, військами ЗСУ й іншими складовими сил оборони «Козацька воля – 2019» у вересні під загальним керівництвом Начальника Генштабу – Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака. Тут відпрацювали управління застосуванням повітряної компоненти, включно із ППО важливих державних і воєнних об’єктів у районі збройного конфлікту. А ще – організацію та управління охороною повітряного простору й протиповітряного прикриття стратегічних об’єктів на мирній території. Причому органи військового управління діяли за штатом перспективної натовської структури з розмежуванням функцій застосування та генерування. Такий підхід дозволив підготувати особовий склад до роботи за стандартами й у структурі НАТО, і водночас виявив слабкі сторони, над якими слід попрацювати.
  • Четвертий – підсумкові тактичні навчання з бойовою стрільбою підрозділів ЗРВ у жовтні-листопаді, де перевіряли влучність стрільби бойових розрахунків по повітряних цілях, мобільність, майстерність володіння тактичними прийомами ведення протиповітряного бою і злагодженість дій особового складу.

Ці навчання проводять у чотири етапи. Спершу підрозділи відпрацювали прикриття важливих державних об’єктів у районах постійної дислокації. Слідом – раптове переміщення дивізіонів «Буків» і «трьохсоток» зі штатним озброєнням і військовою технікою у визначений район, де і виконували навчально-бойові завдання.

До всіх навчань ЗРВ залучали авіацію і РТВ. Винищувачі бригад тактичної авіації, окрім відпрацювання своїх завдань, традиційно підігрували зенітникам –імітували ворожий авіаналіт. Радіотехнічні війська зі свого боку проводили розвідку й розпізнавання цілей. Роль мішеней виконували БПЛА ВР-3 «Рейс», що за своїми швидкістю і малопомітністю подібні до крилатих ракет.

Оперативно-стратегічна обстановка, яку розглядали на навчаннях, вказала на потребу вдосконалення системи командних пунктів, зокрема з урахуванням досвіду країн НАТО. Автоматизований мобільний командний пункт «Ореанда», що вперше цього року застосовували під час навчань, показав ефективність.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.