20 років кожному: У Чехії засудили двох учасників боїв на Донбасі


Двох чехів, які брали участь у боях на Донбасі на боці проросійських сепаратистів, у Чехії засудили до 20 років ув’язнення кожного.

Про це повідомляє DW.

Суд у місті Пльзень 8 вересня визнав 27-річного чоловіка винним в участі у терористичних нападах та в підтримці злочинного угруповання. Адвокат засудженого подав апеляцію, повідомляє чеське агентство CTK..

Другого чоловіка, який зараз переховується, напередодні було засуджено заочно міським судом Праги.

Обидва чехи в 2015 році брали участь у збройному конфлікті на Сході України на боці проросійських сепаратистів. При цьому вони навіть не приховували своєї участі в конфлікті та писали про це в соціальних мережах.

Нагадаємо, що раніше цього року в Чехії заарештували п’ятьох осіб за підозрою у злочинах, пов’язаних з тероризмом, зокрема через ймовірну їхню участь у боях на боці проросійських сепартистів на Донбасі. А у вересні 2020 року міський суд Праги засудив до 4,5 року ув’язнення білоруса Олексія Фадєєва за участь в організованому злочинному угрупованні на Донбасі.

Що відомо про другого засудженого, якому вирок винесений заочно, бо чоловік перебуває у розшуку.

Як передає Мілітарний, за даними обвинувачення, Їржі Урбанек, із позивним Бегемот, виїхав до України 2015 року та брав участь в операціях російських незаконних збройних формувань до кінця січня 2018 року.

З його повідомлень у соцмережах стало відомо, що він брав участь безпосередньо в боях проти українських військ, зокрема в Мар’їнці, Спартаку чи Красногорівці у військовій формі угруповання «ДНР».

Як заявила суддя:

Урбанек добре усвідомлював протиправність своїх дій, і для суду не потрібні докази, що він сам у когось стріляв – уже сама учать у таких діях робить із нього виконавця злочинного акту.

За повідомленнями чеських ЗМі, Їржі Урбанек є кримінальником-рецидивістом. Він раніше уже був засуджений у Чехії загалом 13 разів, зокрема за маєткові шахрайства, крадіжки тощо.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *