101 рік тому армії Польщі та УНР звільнили Київ від більшовиків – – ворог відійшов без бою


Джерело: 5 канал.

101 рік тому, на початку травня, українські та польські війська звільнили Київ від більшовиків. Армії Польщі та Української Народної Республіки звільнили Київ від більшовиків – ворог відійшов фактично без бою. Україна отримала шанс на омріяну незалежність.

Це була чи не остання велика нагода створення незалежної Української держави на початку 20 століття.

Учасників тих подій вшанували в Києві реконструктори у військовій формі столітньої давнини. Набої заряджені, найменші деталі в обмундируванні враховані. Сальва, або ж салют, на честь події 101-річної давнини.

“Українське військо існувало сто років тому, це було регулярне військо, що з цим військом рахувалися інші держави, зокрема наші союзники на заході. Що наше прагнення і наш погляд на захід, це не щось нове, не те що з’явилося після 1991 року, а це наш одвічний рух”, – відмічає співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

Вшанування відбувалося біля хреста на честь киян-старшин армії УНР. Спочатку – богослужіння, далі – салют на честь учасників тих подій. Відбулися урочистості й на Байковому кладовищі, де поховали більш як сотню загиблих у боях поляків.

Після взяття Києва українські та польські частини пройшли парадом по Хрещатику. Від Бесарабки прямували до нинішнього майдану Незалежності й так само урочисто поверталися.

Наступний парад українських військових у Києві буде вже за 70 років.

Влада УНР у Києві протрималася недовго: вже 12 червня до міста знов увійшли більшовики. До кінця року польська армія уже була змушена відбивати вторгнення “червоних” на свої тодішні землі. Цього разу їм уже допомагали українські частини, які більше не отримають реальної нагоди відвоювати Київ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *