Волинська обласна лікарня – одна з найсучасніших в Україні: Закупили нове кардіообладнання за сприяння Світового Банку


На базі Волинської обласної клінічної лікарні представили прилади «нового дихання» у лікуванні серцево-судинних патологій. Їх медзаклад отримав завдяки сприянню Світового Банку.

Варто зазначити, що Волинь увійшла в вісімку регіонів-учасників (всього їх було 21) проекту співфінансування програми, отримавши близько 20-ти мільйонів доларів США, 8 з яких використали на технічне переоснащення медичних закладів і закупівлю найсучасніших приладів і препаратів провідних фірм світу, передає Volynpost.com.

Майже 4 мільйони позики Світового Банку витратили для створення на Волині одного із найсучасніших осередків лікування кардіопатологій в Україні.

До слова, кошти, що виділяє Світовий Банк у рамках позики, йдуть під дуже низькі відсотки. Розраховуються за обладнання із державного бюджету.

«Не побоюся цього слова, наша Волинська обласна клінічна лікарня – одна з найкращих в країні. Перш за все, через найсучасніше світове обладнання, що фактично не має аналогів в Україні і, що не менш важливо, завдяки фаховим спеціалістам, що тут працюють», – каже т.в.о. голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Киричук.

Так, повідомили, що у рамках проекту Світового Банку і МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» для медзакладів вторинного та третинного рівнів надання допомоги придбали техніки, інструментарію та розхідних матеріалів на загальну суму майже 4 мільйони доларів США.

Більшість із закупленого обладнання уже встановили у лікарнях. Ще частину – використовують за призначенням, однак для деяких приладів необхідна спеціальна кваліфікація і навики, тож волинські медики здобувають нові знання у провідних фахівців світу.

З огляду на структуру надання медичних послуг, обласна лікарня отримала чимало найсучаснішого обладнання загальною вартістю до 60 мільйонів гривень.

Перелік нараховує понад 40 позицій, з-поміж яких:

  • апарат наркозно-дихальний Primus (виробництва Dragerwerk AG&Co.KGaA, Німеччина), дефібрилятор-монітор Corpuls 3 (виробництва GS Elektromedizinische Gerate G. Stemple GmbH, Німеччина), насос шприцевий інфузійний Aitecs 2016 (виробництва UAB Viltechmeda, Литва, монітор пацієнта Vista 120 ( виробництва Dragerwerk AG&Co.KGaA, Німеччина) центральна станція моніторингу Infinity Central Station (виробництва Dragerwerk AG&Co.KGaA, Німеччина), апарат штучної вентиляції легенів Carina (виробництва Dragerwerk AG&Co.KGaA, Німеччина), ультразвукові системи Philips, апарат штучного кровообігу HL 20 (виробництва Maquet Cardiopilmonary GmbH, Німеччина), хірургічні налобні освітлювальні та оптичні системи, інструменти для проведення кардіохірургічних операцій (комплект), аналізатори
  • Cobas виробництва (Roche Diagnostics GmbH), рентгенконтрастна йодовмісна речовина для проведення стентування та коронарографії, торакоскопічний комплекс, електрокоагулятор, інструмент для біполярного заварювання і різання судин, дрібний і якісних (а отже – дорогий) інструментарій для кардіохірургічних операцій із зупинкою серця.

До кінця року у ВОКЛ, а також Луцьку міську клінічну та Ковельську центральну районну лікарню мають надати витратні матеріали для стентування та коронарографії.

Завдяки другій фазі на початку 2020 року у Волинській обласній клінічній лікарні повністю зміниться система газозабезпечення.

Це можливо через облаштування кисневої станції, яка дозволить медзакладу генерувати кисень з повітря та подавати його за новою системою в усі операційні та реанімаційні зали. Це обладнання також буде слугувати централізованою вакуумною системою та системою рекуперації, яка дасть змогу не викидати у повіртя енергію, яка буде вивільнятися внаслідок утворення кисню чи очищення повітря. Тож у хірургічному корпусі із 12-ма операційними та реанімацією буде цілободово тепла вода.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *