Від побаченого перехоплює подих! Унікальний степовий водоспад на Дніпропетровщині


Унікальний феномен: під Дніпром тече єдиний степовий водоспад в Україні, захоплюючі кадри.

В мережі показали, як зараз виглядають знамениті Токовські водоспади в Дніпропетровській області

Як передає Politeka.net відповідні знімки опублікував фотограф Олександр Карпенко.

Токовські водоспади – це, мабуть, один з найбільш загадкових і красивих природних об’єктів на Дніпропетровщині. Кажуть навіть, що це єдиний степовий водоспад у світі.

Влітку сюди приїжджають на автомобілях, велосипедах та іншому транспорті, щоб насолодитися природою, помилуватися прекрасними краєвидами, зробити ефектні фото.

Їх приваблює не тільки сама водойма, яка розмістилась серед пустиря, немов оазис, але і кілька пов’язаних з нею легенд.

Одна з легенд говорить, що нібито кіммерійська принцеса Таміріс втікала і кинула своє намисто, щоб втекти від переслідувачів. З намиста і утворилися камені, а потім вже і водоспад.

Ще одна легенда пов’язана з ім’ям отамана Запорізької січі Петром Калнишевським. Вона свідчить, що Калнишевський саме тут заховав свої скарби — 150 тисяч сріблом, вторговані за продаж коней.

На жаль кошовий отаман милувався зовсім іншими краєвидами, ніж ми сьогодні. Адже на початку XIX століття тут почали розробку граніту. Навіть зараз на каменях можна побачити сліди закладки динаміту – такі маленькі глибокі дірочки. 

Токовські водоспади виглядають ефектно в будь-який час року. Взимку тут навіть приємніше знаходитися, так як практично відсутнє сміття, яке, на жаль, улітку нерідко залишають після себе туристи.

Раніше ми повідомляли, що водоспад «Поріг Ревучий» на Монастирському острові почав битися струмом. Першими під електричним струмом виявилися рибалки. Потім почали гинути риба і жаби.

Нагадаємо, що цей мальовничий водоспад був створений в 2013 році і працює в весняно-літній період. Місце поряд з водоспадом давно облюбували любителі рибної ловлі. Але останнім часом місцеві рибалки стали скаржитися, що рибалка недалеко від водоспаду стала небезпечною.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *