Українська UAR-10 на заміну СВД: Нова зброя українських снайперів за стандартом НАТО


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

UAR-10 – напіватоматична снайперська гвинтівка під патрон за стандартом НАТО 7,62х51 від української компанії UKROP. Ця гвинтівка вже знаходиться на озброєнні українського війська.

Зазначимо, що у ЗМІ також фігурує помилкова назва цієї гвинтівки – UR-10 (прим. DE).

Нагадаємо:

Про особливості UAR-10 розповів представник виробника Андрій Орєшін, спеціально для Defense Express.

“UAR-10 пройшла довготривалі державні випробування за результатом яких влітку 2017 року, вона була прийнята на озброєння Збройних Сил України. Ми гарантуємо, що кожна UAR-10, яка вийшла з підприємства має кучність до 1 кутової хвилини, для розуміння це трохи меньше 30 мм на 100 метрів. Загалом саме кучність є найголовнішим параметром для снайперської гвинтівки, це той параметр, який відповідає за те, що боєць влучить саме у ціль”, – розповів Андрій Орєшін.

Андрій Орєшін з UAR-10

Снайперська гвинтівка UAR-10 побудована на платформі AR-10, яку на початку 50-х років винайшов відомий американський зброяр Юджин Стоунер, автор всесвітньо відомої М-16. Попри свій вік, платформа AR-10 слугує базою для десятків снайперських гвинтівок, що стоять на озброєнні силових підрозділів у всьому світі, а також випускаються провідними зброярськими компаніями, які продовжують модифікувати цю платформу.

Відповідні зміни снайперської гвинтівки, на вимогу українських військових, зробив і UKROP. 

UAR-10 використовує боєприпаси за стандартом НАТО 7,62х51, що є не тільки безумовним кроком вперед у впровадженні стандартів Альянсу в українському війську, а і можливістю доступу до боєприпасів західних виробників. До того ж компанія UKROP налагодила власний випуск спеціальних снайперських патронів 7,62х51.

Загалом, головною цілю в компанії вважають заміну в українській армії застарілих СВД – снайперська гвинтівка Драгунова, яка була прийнята на озброєння в СРСР у 1963 р. та досі залишається на озброєнні українського війська. Попри те, що ці гвинтівки вже остаточно вичерпують свій ресурс, вони не мають можливості для модернізації, на відміну від UAR-10.

У СВД навіть встановлення потужнішого прицілу, замість штатного 4-кратного ПСО-1, є непростою задачею через використання застарілого радянського кріплення типу “ластвічин хвіст”. Радянську гвинтівку майже неможливо оснастити приладом для зменшення звуку пострілу. Також СВД має рухомий поршень, використання якого не є найкращим рішенням для снайперської зброї.

В UAR-10 ствол, затворна група, зворотній механізм знаходиться на одній осі, що мінімізує підкидання зброї під час пострілу. Нова українська гвинтівка має “планки Пікатінні”, які у країнах НАТО прийняті за єдиний стандартний спосіб кріплення додаткового оснащення стрілецької зброї. Це дозволяє встановлювати будь-який оптичний приціл, прилад нічного бачення, тепловізор, магніфаер, додаткові рукоятки, сошки та інше оснащення у відповідності до побажання бійця.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *