Трагічні питання ціною у тисячі життів 


Трагічні питання ціною у тисячі життів. Добре, якщо не ціною України.

Все частіше і частіше будуть лунати запитання до Зеленського від громадян України, які виживуть після результатів бездарної політики, яка базувалась на “рожевих” мріях, а не на елементарних знаннях історії України.

Багато аргументованих і абсолютно логічних запитань від недопущеного на прес-конференцію Зеленського журналіста Юрія Бутусова.

У нас вже рік ті ж самі запитання (навіть удвічі більше), але офіційних відповідей на них вже рік немає.

Спроби збрехати є, а відповідей немає.

Брехуни плутаються, постійно вигадують нову брехню, яка суперечить попередній брехні, і чим далі, все більше занурюються у свою брехню.

Джерело

Я чимало почув на річницю великого вторгнення, питань багато. Оскільки президент уникнув відповідей на мої запитання не допустивши мене до пресконференції, я публічно ставитиму запитання щодо трагічних подій 24 лютого 2022 року тут. Крок за кроком, і сподіватимусь, що мої читачі допоможуть знайти відповіді.

Частина 1

Цитата:

“Я доповів президенту за 2 тижні до початку повномасштабного вторгнення про те, що війна буде, що Росія неодмінно нападе на територію України з республіки Білорусь по Чорнобильській зоні. У нас була ця інформація, ми протягом тривалого часу повністю контролювали окремих представників військово-політичного керівництва РФ. У нас були відеоматеріали, фото, ми знали детально план. Тому це дало можливість і нам якісно готуватися. За два тижні до початку повномасштабного вторгнення ми повністю евакуювали всю таємну документацію особових і житлових справ нашого персоналу з Маріуполя, Краматорська, Лисичанська, Харкова, Сум, Чернігова, Житомира, Луцька, Києва, Борисполя, Бердянська, Одеси і Херсона”.

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, з інтерв’ю “УП”, 24.02.2022

Питання:

Чому дані прикордонної служби були достатньо переконливими, щоб прикордонники евакуювали свою документацію, але вище керівництво України:

– не провело або хоча б підготувало евакуацію людей на маршрутах російського наступу?

– не провело збори оперативного резерву, збори сил територіальної оборони з видачею зброї?

– не почало будівництво оборонних рубежів?

– не підготувало до негайного підриву усі мости на шляхах наступу російських військ, передусім у Крим, не встановило мінні загородження?

– хто за це відповідає?

Частина 2

Цитати:

1. “23-го о 15-й годині я повідомив президенту що все, завтра о 4-й, як воно має починатися”.

Начальник ГУР МО К.Буданов, фільм “Рік” на 1+1, 24.02.2023

2. “Вторгнення почалося о 3:40”.

Начальник Прикордонної служби С.Дейнеко, УП, 24.02.2023

3. “В 3.02 я дав команду на закриття повітряного простору над територією нашої України… Дав команду наступну: усі цілі, які входять в зону ураження зенітно-ракетних комплексів, знищувати негайно”.

Командувач Повітряних сил П. Олещук, фільм “Рік” на 1+1, 24.02.2023

Питання:

– Чому, знаючи про точний час вторгнення та про його неминучість не було заздалегідь підірвано або хоча б підготовлено до негайного підриву чотири мости через Чонгар, враховуючи, що біля усіх мостів знаходились спеціально визначені військові підрозділи та обладнання для підриву?

– Чому не була організована оборона та підготовка до підриву трьох мостів через Дніпро, що призвело до вертолітного десанту та виходу противника по цих мостах через кілька годин після початку війни, та захоплення мостів цілими на другий день війни, прориву до Миколаївської області?

– Чому Повітряні сили були приведені у бойову готовність та отримали наказ на застосування зброї, а біля стратегічно важливих мостів через Чонгар, а також мостів через Дніпро у Херсоні та Каховці не було розгорнуто оборону?

– Сили оборони з 2015 року щороку проводили маневри де відпрацьовувався підрив мостів через Чонгар, чому це не було реалізовано?

– Яка була мета антитерористичних навчань на Чонгарі, у яких брав участь президент В.Зеленський 12 лютого 2022 року, чому ці заходи не спрацювали у день вторгнення?

– Хто за все це відповідає?

Частина 3. Чому зняли оборону з аеродрому Гостомель?

Чому після доповіді директора ЦРУ Бернса про підготовку росіянами атаки на Гостомель з оборони аеродрому зняли 4-ту бригаду Нацгвардії і відправили до Луганської області напередодні вторгнення, що дозволило росіянам захопити аеродром сходу і швидко захопити Гостомель, Ірпінь, Бучу?

Цитата:

3 квітня американське видання Wall-street journal оприлюднило статтю з посиланням на джерела у керівництві США, що глава ЦРУ Вільям Бернс у січні 2022-го відвідав Київ, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та надав йому важливу інформацію. “Тоді США мали ще більше інформації про план атаки Росії, включно з тим, що він передбачав швидкий удар по Києву з Білорусі”. Глава ЦРУ попередив, що “російські війська планують захопити аеропорт “Антонов” у Гостомелі і використовувати його як ключовий плацдарм для атаки на Київ”. 

CNN повідомило, що Бернс був у Києві 16 січня. 16 січня план нападу на Гостомель був на столі у керівництва України.

Попередження:

21 лютого я отримав деталізовану інформацію від Державної прикордонної служби про напад росіян на Гостомель на гелікоптерах 24 лютого. Виліт з Білорусі, маршрут прольоту – через Чорнобильску зону, ціль атаки – захоплення аеродрому Гостомель. У першій хвилі – 60 гелікоптерів. Якщо буде суд по цих подіях, будуть і свідки і свідчення. Ця інформація підтверджувалась планами вторгнення, які друкували британські та американські видання з посиланням на розвідку.

Я подумав тоді, що якщо Державна прикордонна служба має дані такого рівня, значить вони доведені до усіх сил оборони, і усі готуються до відбиття атаки. І подумав, що атака росіян дуже погано спланована, адже спеціально для оборони аеродрома Гостомель біля нього у 2016 році за рішенням міністра МВС А.Авакова та командувача НГУ М.Балана була створена нова 4-та бригада Нацгвардії, у складі якої повноцінна та добре підготовлена батальонна тактична група, з 12 гаубицями Д-30, зенітно-артилерийським дивізіоном, до 10 танків, понад 30 БТР-3, з мінометною батареєю 120 мм. А головне – що там значна кількість кваліфікованих солдатів, сержантів та офіцерів, яких з 2016 року ретельно готували за програмою підготовки легкої піхоти, вони пройшли багато навчань, і були здатні діяти без техніки. Якщо підсилити Гостомель зенітно-ракетними комплексами, то БТГР 4-ї бригади знищить будь-який десант на гелікоптерах, оскільки ніякого важкого озброєння у них бути не може. А поки російські війська будуть їхати 200 км від кордону, будь-який вертолітний десант переб’ють разом з гелікоптерами. На жаль, я помилився.

Що відбулось?

На початку лютого увесь бойовий склад 4-тої бригади Нацгвардії включно з усією боєздатною бойовою технікою був раптово знятий з оборони аеродрому Гостомель та півночі Києва та перекинутий у Луганську область, останні кадрові підрозділи виїхали з Києва за кілька днів до вторгнення. У Гостомелі залишились тільки рота солдатів строкової служби, адміністративна частина і частина зенітно-артилерийського дивізіону, і кілька одиниць несправної бойової техніки.

Головний удар росіян, про який попереджало ЦРУ у січні прийняли на себе три розрахунки зенітних установок ЗУ-23 та три розрахунки ручних переносних зенітно-ракетних комплексів. Жодного танку. Жодної гармати. Для прикриття Гостомеля також чомусь не були зосереджені зенітно-ракетні комплекси малої та середньої дії.

Батальон 72-ї механізованої бригади, який отримав наказ на вихід до аеродрому Гостомель лише напередодні, просто не встиг вийти на позиції та розгорнути оборону, і був змушений вступати у бій сходу, вже після висадки десанту. Вже після висадки десанту на Гостомель почали терміново кидати усіх, кого можливо, резерви перекидали навіть нашими гелікоптерами, хоча було багато часу зробити все заздалегідь.

Усі збиті під час атаки росіян гелікоптери були, за наявною на даний момент інформацією, збиті рохрахунками 4-ї бригади НГУ. Але їхні зенітні установки були під час бою з переважаючими у багато разів силами противника розбиті, а ракети до ПЗРК закінчились, завдати удару по російському десанту не було чим, строковиків з бази відвели, і ворог наступного дня захопив базу бригади, яка 6 років готувалась до оборони аеродрому, бо знищити десант не було кому та не було чим.

За день 24 лютого головні сили росіян без жодних перешкод проїхали маршем 200 км від кордону і вийшли до Гостомеля.

Якби десант у Гостомелі було знищено у той самий день, 72-га бригада та Нацгвардія встигли б розгорнутись навколо Гостомеля, і швидкий прорив російських військ у київську агломерацію був би неможливим. Не були б захоплені так швидко Гостомель, Буча, Ірпінь, був би час на евакуацію. Важко навіть уявити, скільки б життів це врятувало. Яких страждань та яких жертв не сталось би…

Воїни 4-тої бригади НГУ чудово знали усю місцевість на аеродромі та навколо, тренувались та жили в тому районі, і були добре підготовлені, у них були безпілотники для корегування вогню. Усі на фронті, хто знає цю бригаду, знають про її високі бойові якості, за рік – у складі 6 Героїв України. Вони б знищили гостомельский десант достатньо швидко, ворог десантував у першій хвилі близько 200 бійців. Під вогнем гаубиць та танків подальша висадка була б просто неможлива.

Питання:

1. Чому попри дані про захоплення аеродрому Гостомель для забезпечення наступу російських військ з оборони аеродрому була знята в останній момент боєздатна 4-та бригада НГУ, яка відповідала саме за цей напрямок?

2. Чи була вчасно та в повному обсязі доведена інформація розвідки та ЦРУ про атаку на Гостомель до військового командування?

3. Чому не були створені засідки на шляху руху російських військ на Гостомель? Чому не були створені засідки біля аеродрому зенітно-ракетними комплексами “Бук” та “Оса”, які могли б відбити атаку? Чому навколо Гостомеля не було вчасно підготовлено рубежі оборони, адже в цьому районі було достатньо військових частин та інженерної техніки? Чому не вивели літаки з аеродрому і передусім “Мрію”?

4. Хто за все це відповідає? 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *