Тепер і в Японії: Нафтогаз домігся арешту євробондів Газпрому в ієнах


НАК “Нафтогаз України” домігся арешту рахунків компанії GazAsia Capital, яка випустила євробонди російського “Газпрому” в японських ієнах.

Про це повідомляє пресслужба “Нафтогазу”.

На сьогодні в якості забезпечувальної міри Газпром за рішенням суду вже сплатив $345 млн.

Якщо Газпром ще деякий час буде ігнорувати рішення міжнародного арбітражу, грати в нєсознанку і не помічати арешти своїх активів, то єдиною його надією залишаться державні дотації”, – зазначають у компанії.

Нафтогаз України – Naftogaz

“Газпрому все дорожче обходиться невиконання рішень Стокгольмського арбітражу.

Навіть враховуючи величезні запаси газу, без зовнішніх запозичень російський монополіст не може виконувати власні інвестиційні програми. А газпромівськім запозиченням досить ефективно перешкоджають європейські суди, які враховують небажання російської компанії віддавати борги.

Нафтогаз домігся арешту стосовно SPV-компанії для випуску єврооблігацій російського монополіста в японських єнах – GazAsia Capital S.A., повідомляється в меморандумі нового випуску єврооблігацій Газпрому.

Якщо Газпром ще деякий час буде ігнорувати рішення міжнародного арбітражу, грати в нєсознанку і не помічати арешти своїх активів, то єдиною його надією залишаться державні дотації.

Зараз Газпром боргує Нафтогазу майже $3 млрд (ще понад $12 ми вимагаємо в новому арбітражі). У низці іноземних юрисдикцій ведеться судова робота щодо визнання та примусового виконання рішень арбітражу.

У повідомленні є теза, начебто Газпром обрав юрисдикцію Великобританії «суди якої захистили активи Газпрому від позовів Нафтогазу». Не знаємо, хто автор тези, але припускаємо, що мета її – приспати пильність потенційних інвесторів Газпрому, адже саме Великобританія є одна з найуспішніших юрисдикцій для Нафтогазу з точки зору процесів примусового виконання Арбітражного рішення.

Ось декілька фактів.

На сьогодні в якості забезпечувальної міри Газпром за рішенням суду вже сплатив $345 млн, а саме:

– $200 млн – Англійський комерційний суд зобов’язав Газпром сплатити на депозитний рахунок суду як гарантію виконання судового рішення;

– $145 млн дивідендів від Nord Stream заморозив той самий суд влітку цього року.

Ба більше, Англійський комерційний суд:
– заарештував 51% акцій швейцарської компанії Nord Stream AG, які належать Газпрому і фізично знаходяться в Англії
– зобов’язав Газпром не вчиняти будь-яких дій в Нідерландах, направлених на виведення, приховання чи ускладнення стягнення 50% + 1 акцій нідерландської компанії Blue Stream Pipeline Company BV, які також належать Газпрому.

Тому твердження, що британські суди начебто захищають інтереси Газпрому невірне.

Ми продовжуємо сподіватись, що керівництво російської компанії зрозуміє контрпродуктивність тактики ігнорування боргів і займе більш конструктивну позицію.”

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *