Суд Амстердаму за вимогою Нафтогазу арештував акції компанії, яка будує “Турецький потік”


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

22 жовтня 2019 року Окружний суд Амстердаму задовольнив вимогу НАК «Нафтогаз України» про арешт з 23 жовтня 2019 року 100% акцій дочірньої компанії ПАТ «Газпром» – South Stream TransportB.V.

Млин правосуддя меле повільно, але невідворотно.

Цього тижня Окружний суд Амстердаму дозволив арештувати 100% акцій дочірньої компанії Газпрому – South Stream Transport B.V. Це компанія, яка будує Турецький потік, – повідомляє прес-служба Нафтогаз України.

Нафтогаз роз’яснює, що звернувся до суду після того, як Газпром передав акції цієї компанії теж підконтрольній йому Gazprom Transgaz Krasnodar LLC.

Підозрюємо, до таких дій російський монополіст вдався, щоб уникнути можливого накладання стягнення на ці акції за результатами Стокгольмського арбітражу. За певних обставин ці акції вартістю більше 3 млрд дол. можуть стати об’єктом примусового стягнення боргу Газпрому. Цей борг зараз становить 2,56 млрд дол. за судовим рішенням плюс більш ніж 320 млн дол. відсотків, – уточнили в Нафтогазі.

Тепер Газпром не зможе продати ці акції в законний (з точки зору права Нідерландів) спосіб. Інакше суд буде розглядати рішення про додаткові стягнення/обмеження стосовно Газпрому.

Ми продати ці акції на цьому етапі також не можемо. Рішення про примусовий продаж цих активів на користь Нафтогазу для погашення заборгованості Газпрому може бути прийняте, якщо:
– суд у цій справі вирішить, що шахрайські дії Газпрому мали місце, і
– після рішення в основному судовому процесі про примусове виконання рішення арбітражу за транзитним контрактом.

Продовжуємо працювати над стягненням газпромівського боргу, – запевнили в компанії.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *