РАПОПОРТLEAKS: УНІАН-РЕЛІГІЇ або інформаційна операція Кремля на релігійному фронті


В дампі пошти кремлівського чиновника Бориса Рапопорта є матеріали, які свідчать про розгляд в Кремлі можливості використання майданчику УНІАН-Релігії для здійснення російської інформаційної агресії.

Ініціатором виступив Владимир Легойда, який з 2015 року в РПЦ керує відділом по взаємовідносинам з суспільством і ЗМІ, а також останнім часом виконує обов’язки керівника прес-служби Гундяєва.

Через тиждень знов дублює цей лист і пише про готовність їх контрагентів. Нагадаємо, що в Україні окуповано Крим, в цей час іде активна війна, вже місяць як захоплено Слов’янськ та інші міста на сході, весь світ дізнався про порєбрік та Гіркіна й Безлера, а в самому центрі Києва хтось готовий взаємодіяти з російським агресором.

Давайте розглянемо документ, який надіслав Легойда.

В документі надані відомості про релігійний проєкт інформаційної агенції УНІАН про життя конфесій в Україні, започаткований у 2009 році, його цільову авдиторію, особливості розповсюдження інформації, тематику публікацій. Окремо надається пояснення, що 80-90% матеріалів присвячено УПЦ МП та РПЦ.

І найцікавіша для нас частина документу – про можливості для партнерів проєкту. А вони є великими та нічого спільного з журналістикою та етикою журналістської діяльності не мають. Зауважимо, що частина цих “можливостей” стосується релігійного проєкту, інші безсоромно пропонують розміщувати джинсу на головній сторінці УНІАН – в новинах, інтерв’ю.

Закінчується документ наданням контактних даних та прізвищами керівників УНІАН та УНІАН-Релігії:

“Генеральный директор Вадим ОСАДЧИЙ.  Шеф-редактор – Михаил ГАННИЦКИЙ Руководитель проекта «УНИАН-Религии» – Анна ГОРПИНЧЕНКО”

Повний текст документу:

В червні Легойда продовжує інформувати Рапопорта про УНІАН-Релігії, надсилає звіт, в якому вказано, що з 1 по 24 червня вийшло 97 матеріалів, присвячених УПЦ МП і РПЦ.

Далі Легойда регулярно надсилав звіти.

Тема УНІАН зустрічається в дампі пошти Рапопорта ще раз, 1 липня надійшов лист з аналітичною довідкою про УНІАН-Релігії від, як показують метадані документа, російської компанії “Медиалогия“, яка є розробником автоматичної системи моніторингу та аналізу ЗМІ та соціальних мереж.

В звіті вказано про невисоку ефективність використання цього медіамайданчику для російських публікацій.

Наразі проєкт УНІАН-Релігії вже закрито, але на цьому прикладі стає зрозумілим як з’являються ворожі меседжі в наших ЗМІ, як функціонують механізми здійснення перманентної інформаційної агресії росії. Якщо наші ЗМІ готові продаватися, про що ведуть переговори з ворогом навіть в період здійснення ним військових операцій на території нашої держави, то яка при цьому може бути інформаційна безпека?

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *