Прикордонникам, що служать в ООС, Уряд Норвегії передав обладнання для радіаційного контролю проти ядерної контрабанди


Українські прикордонники отримали від Уряду Королівства Норвегії обладнання для виявлення радіоактивних і ядерних матеріалів, дозиметрії та дезактивації на загальну суму понад 7,8 мільйона гривень.

Як передає пресслужба ДПСУ Загалом 14 січня у м. Лисичанськ відбулася передача наступного обладнання: дозиметри, спектрометри, інформаційні табло та систему дезактивації, в рамках проекту міжнародної технічної допомоги, який реалізується виконавцем проекту – Nordisk Sikkerhet AS.

Уся отримана спецтехніка буде використовуватися прикордонниками у контрольних пунктах в’їзду-виїзду під час перевірки людей та вантажів на наявність у них заборонених для переміщення через лінію розмежування небезпечних предметів та матеріалів.

Зокрема обладнання дозволить виявляти спеціальні ядерні матеріали, радіоактивні речовини різного характеру та інші матеріали, що можуть бути джерелами іонізуючого випромінювання, а у разі застосування противником зброї масового знищення – зниженню ступеню зараження персоналу та техніки радіоактивними речовинами.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *