Посол України в Анкарі розповів про шахрайські схеми Росії для відправлення суден з Криму в Туреччину


Фото Джафера Умерова/UATV

Посол України у Туреччині Андрій Сибіга розказав, як Росія використовує різноманітні шахрайські схеми, аби обходити заборону та відправляти свої кораблі з окупованого Криму в порти Туреччини. Зокрема, судна, які йдуть в закриті кримські порти, відключають навігацію та підробляють документи.

Попри те, що діє офіційна заборона турецької влади, окремі компанії шукають шахрайські методи, щоб її обходити. Про це в інтерв’ю UA.TV заявив Посол Андрій Сибіга.

– Хотів ще підняти тему про фейкові новини щодо відновлення паромного сполучення між окупованим Кримом та Туреччиною. Все ж таки в ЗМІ та в соцмережах вони з’являються, і переважно стосуються приватних компаній, які займаються вантажними перевезеннями. Як посольство реагує на це, і чи є можливість запобігти цьому?

– Не буду заперечувати, дійсно, якісь компанії здійснюють перевезення. Але є офіційна позиція турецької сторони – заборонено сполучення з портами окупованого Криму. Вони закриті для морського сполучення. Ті випадки, які, на жаль, часом трапляються, не мають систематичного характеру. Вони відбуваються в зв’язку з шахрайськими схемами. І ми це знаємо, ми знаємо і назву цих суден, ми знаємо і власників цих суден, про що ми інформуємо турецьку сторону з метою реагування, і в більшості випадків це працює. Тож вони використовують шахрайські схеми – відключається AIS, тобто навігація, підробляються документи, коли при заході в турецькі порти вказується, що судно прибуло з території Росії, без позначення заходу в порти окупованого Криму. Звичайно, що здійснюються перевірки, але має місце шахрайська схема, яка потребує спільних зусиль, зокрема правоохоронних органів двох країн. Напевно, ми також будемо ініціювати проведення консультацій з турецькою стороною, з метою посилення ефективності нашої спільної протидії щодо таких випадків. І ніякого паромного сполучення немає, все це – прояви гібридної війни. Дуже обережно потрібно ставитися до таких фейкових новин, декілька разів перевіряти.

Розслідування незаконних суднозаходжень в закриті порти окупованого Криму журналістів групи SeaKrime Центру Миротворець за лінком:

https://myrotvorets.news/category/seakrime/

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *