Олег Матвейчев: концепція модифікації українського суспільно-політичного простору


Матвейчев Олег Анатолійович (01.02.1970) є російським політтехнологом, спікером влади в пропагандистських ТВ-шоу, формально був співробітником АП РФ з 2006 по, як він стверджує, 2010. Але він взаємодіяв з Рапопортом і в 2014 році, коли той займався українським напрямом агресивної зовнішньої політики росії, і зараз у відомстві Сергія Кирієнка, де вони перейшли на внутрішню політику.

В січні 2020 Матвейчев в групі інших авторів (Павел Данилин, Алексей Мартынов, Анатолий Беляков, Александр Роджерс, Артём Акопян) оприлюднюють доповідь “Місія Путіна”. Про одного з авторів, Олексія Мартинова, в рубриці #РапопортLeaks вже вийшли матеріали.

В дампі Рапопорта є чернетка цієї доповіді про Путіна, текст від 10.09.2019.

Сам Матвейчев (в Чистилищі) теж вже зустрічався в розслідуванні #РапопортLeaks, ми писали як в січні 2014 він пропонував Рапопорту один зі своїх проєктів – вибори губернаторів.

Також в березні 2014 він пропонував Рапопорту список міжнародних “спостерігачів” на незаконний референдум в Криму.

21.02.2014, коли де-факто вже почалась російська агресія проти України, але про це ще не було відомо багатьом особам, навіть близьким до Кремля, Матвейчев пише лист Рапопорту й пересилає документ “Концепция модификации украинского общественно-политического пространства”.

Як видно з мета-даних файлу, його було створено ще в листопаді 2013 року.

В документі визначено помилки, яких на українському напрямі допускалась росія, наведено пропозиції.

Деякі цитати з концепції Матвейчева:

В отношении Украины нужно смещать усилия на работу с массовым сознанием. Запускать смыслы, тренды.

Итак, для эффективной работы в отношении Украины стратегически необходимо:

– воздействовать на массовое сознание (а не на отдельных представителей элит) и проводить самую широкую пропагандистскую кампанию;

– разработать целостную идеологию, систему современного мировоззрения, которая будет отвечать интересам дружественных украино-российских государственных отношений и полноценного союза;

– распространять и внедрять эту идеологию с помощью всех инструментов, технологий, методов и средств (технических, социальных, политических): СМИ, НКО, фильмы, видеоролики, дискуссии, блоги, форумы, конференции, лидеры общественного мнения массовые акции он-лайн и офф-лайн.

Если граждане Украины будут читать российские СМИ, они будут жить (будут более погружены) в российской новостной повестке, будут смотреть на происходящее с российской точки зрения. Пусть живут едиными с нами темами. Украинские новости начнут казаться местечковыми.

Украинские журналисты должны черпать новости из лент российских информационных агентств.

Все это будет создавать единое информационное пространство, в котором агрессивная антироссийская пропаганда будет выглядеть просто глупостью.

Необходимо стимулировать экспансию российских СМИ на Украину.

Концепция подразумевает готовность к выполнению полного объема работ, связанных с ее реализацией, профессиональной и идейно заинтересованной команды составителей данного документа.

Отже, з документу ми бачимо, що і до здійснення міжнародної військової агресії, в Кремлі суверенной Україной займались нахабно й агресивно, планували заходи, які ніяк не можна назвати дружніми та добросусідськими.

В листуванні з Рапопортом Олег Матвейчев кілька раз вказує, що є сили на реалізацію запропонованих заходів, є підготовлені кадри, контакти. Також встановлено факт забезпечення з боку Матвейчева приїзду міжнародної делегації на т.зв. референдум в Криму в березні 2014. Щодо частини з його списку іноземних політиків є підтвердження у відкритих джерелах про перебування в Криму, де вони спостерігали за російською інформаційною спецоперацією. У зв’язку з цим вважаємо, що матеріали листів російського політтехнолога Олега Матвейчева з дампа пошти Бориса Рапопорта мають бути ретельно вивчені СБ України для прийняття рішення щодо заборони в’їзду даній особі.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *