У Луганській області вдалося не лише врятувати поголів’я великої рогатої худоби, а й отримати приріст його на 10,2% у 2018 році.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла директор Агенції регіонального розвитку Східного Донбасу Лариса Бичкова.
Чимало обладнання для доїння та молочні танкери закупили міжнародні організації – ФАО та Червоний Хрест.
Крім недостатнього фінансування, розвиток тваринництва в Луганській області гальмується ще й через те, що основні переробні підприємства опинилися на окупованій території, наголосила Лариса Бичкова.
«На підконтрольній Україні території працюють лише три заводи з переробки молока, а закупівельні ціни для домогосподарств становлять 4-4,5 грн/л», – зауважила вона.
При цьому дрібні господарства постачають близько 70% усього молока, виробленого в Луганській області.
«До війни основними ринками збуту не лише для молока, а й м’яса та овочів були промислові міста на півдні регіону. Проте тепер 11 із 14 міст не підконтрольні Україні, тому дрібні селяни відрізані від звичного ринку, – розповіла Лариса Бичкова. – Через низькі ціни й хитке становище дрібні господарства були змушені забити третину своїх молочних корів».
Нагадаємо, за підсумками січня-вересня 2019 року Луганська область – серед небагатьох регіонів, де спостерігається зростання поголів’я ВРХ. Адже загалом по Укрїні за дев’ять місяців поголів’я ВРХ втратило ще 5%.