Москвинській Васілій вразив влучністю: Росія судитиме свого льотчика Су-35, який збив російський Су-30


Справу москвинського льотчика, який, вразивши влучністю, збив Су-30М2 на навчаннях у Тверській області, передали до суду.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на ЗМІ РФ.

Справу порушено стосовно військового пілота винищувача Су-35С Василя Савельєва, який у вересні 2020 року в ході навчань збив винищувач Су-30М2.

Кримінальна справа про порушення правил польотів або підготовки до них надійшла до Тверського гарнізонного військового суду, зазначається у картотеці справ.

За даними Західного військового округу, 22 вересня 2020 року літак Су-30 впав під час тренувального польоту у Вишневоловецькому районі Тверської області, екіпаж встиг катапультуватись.

В екстрених службах регіону повідомляли, що попередньою причиною авіаінциденту стало влучення снаряда під час навчань.

П’ять снарядів пробили праве крило Су-30, пошкодивши гідросистему літака, внаслідок чого машина втратила керування й обом льотчикам довелося екстрено катапультуватися.

При цьому сам винищувач Су-30М2, оцінений пізніше експертизою в 1 млрд 143 млн рублів, розбився в лісі.

За даними картотеки, справа надійшла до суду 21 жовтня, дату засідання наразі не призначено.

Військові слідчі визнали пілота Василя Савельєва винним.

За даними видання, слідство вважає, що Савельєв не виконав належну підготовку винищувача Су-35 до навчань, грубо порушивши правила експлуатації та бойового застосування військового повітряного судна, через що обстріляв літак, який летить з ним у парі Су-30, реальними снарядами замість того, щоб виконати імітацію атаки.

Тримайся, Васілій!

При цьому сам пілот та його захист зі звинуваченням не погодилися, стверджуючи, що перераховані заходи є лише страховими, тоді як основна підготовка бойової машини до навчань ведеться на землі фахівцями з озброєння та технічного персоналу. Вони, наприклад, знімають із винищувача бомби та ракети. Снаряди для гармати зазвичай залишаються, щоб забезпечити швидке приведення машини в бойову готовність, проте кінець стрічки при цьому виймається з казенника ГШ-30-1, а гармата знеструмлюється механічним розмиканням електроконтактора.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *