БРДМ-2 ОСНАСТИЛИ НОВОЮ УКРАЇНСЬКОЮ ПТРК “АМУЛЕТ”


Державне підприємство Державне Київське конструкторське бюро «Луч» представило версію броньованої машини з ракетним бойовим модулем оснащеним двома ПТКР від відомого вітчизняного комплексу “Стугна-П”.

Відповідне відео оприлюднив у себе на сторінці Facebook військовий блогер Ділан Малясов, повідомляє Defense Express.

Протитанковий модуль “Амулет” може використовувати 130 мм керовані ракети РК-2С та РК-2ОФ (з тандемно-кумулятивними та осколково-фугасними бойовими частинами відповідно, – прим. ДЕ), якими комплектується й переносний ПТРК «Стугна-П», що стоїть на озброєнні підрозділів Збройних сил України.

New Ukrainian anti-tank guided missile system AMULET

Posted by Dylan Malyasov on Saturday, February 8, 2020

Такі ракети здатні ефективно уражати живу силу, усі типи рухомих та нерухомих броньованих цілей, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, легкоброньованих об’єктів та завислих вертольотів в будь-який час доби на дистанції до 5 тис. метрів.

Вперше новий бойовий модуль від КБ “Луч” був представлений на останній Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2019”, що проходила у жовтні 2019 року у Києві. Тоді цей комплекс був встановлений на СБА “Новатор” виробництва ТОВ “Українська бронетехніка”.

Варто додати, що подібні протитанкові системи (з кількома ракетами) на легкому бронешасі досить популярні й виготовляються багатьма країнами світу. Зокрема РФ розробила версію бойового модуля 9П163-2 “Квартет” (та його варіанти), що оснащується чотирма ПТКР “Корнет” та розміщується на легких носіях. А в Білорусі створили версії ПТРК “Шершень” (який до речі також озброєний українськими ракетами РК-2С/ РК-2ОФ від КБ “Луч”, – прим ДЕ) з двома (D) та чотирма (Q) направляючими.

Навіть у Радянській армії використовували протитанковий керований ракетний комплекс 9К111-1 “Конкурс” (система з п’ятьма ПТРК “Конкурс” встановленими на шасі БРДМ-2, – прим. ДЕ), який ще й досі стоїть на озброєнні Збройних сил України.

Спеціалізований бронеавтомобіль “Новатор” з комплексом “Амулет” на виставці “Зброя та Безпека-2019”

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *